0 05.08.2020 19:51:30

Maribor meril moči z UGLEDNIM KLUBOM iz ELITNE LIGE: Lahko bi bilo DRUGAČE, toda na koncu...

Grega Wernig
Maribor odigral drugo prijateljsko tekmo.

Nogometaši Maribora so odpotovali v sosednjo Avstrijo, kjer so se pomerili z uglednim nasprotnikom. Štajerci so moči merili s klubom Reims, ki nastopa v elitni francoski ligue 1. Reims je bil v pretekli sezoni šesti na lestvici in si je priigral tudi kvalifikacije za ligo Europa, kar priča o resnosti tega kluba. Prav zato Mariborčani ne smejo biti preveč razočarani nad končnim rezultatom. Reims je slavil z 2:0, toda Štajerci so se dobro upirali uglednemu nasprotniku. Oba zadetka je dosegel reprezentant Kosova Arbër Zeneli, ki je mrežo Maribora prvič zatresel v 30. minuti, drugič pa vsega dve minuti kasneje.

Tudi Maribor je imel svoje priložnosti, toda ni jih izkoristil, hkrati bo že res, da je oba zadetka prejel predvsem po zaslugi nezbranosti in napak v obrambi in zvezni vrsti. Kakorkoli, izgubiti s klubom iz ligue 1 nikakor ni sramota, lekcija bo Štajercem, ki so med drugim zadeli okvir gola, zagotovo prišla še kako prav.

Postava Maribora: Pirić (61' Jug), Milec (61' Mutavčić), Mitrović (61' Martinović), Koblar, Kolmanič (61' Klinar), Cretu (46' Pihler), Dervišević (46' Vrhovec), Požeg Vancaš (46' Bajde), Kronaveter (61' Repas), Kramarič (61' Mešanović), Zahović (61' Matko).

Značke: nk-maribor, reims