Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

7 09.07.2020 19:07:36

ŠOK: Kraševci so do tal POTOLKLI Mariborčane in jih IZLOČILI iz boja za naslov?! (video)

Grega Wernig
V predzadnji tekmi 32. kroga domačega prvenstva smo videli nepričakovan poraz Maribora v Sežani. Še več, aktualni prvaki so doživeli pravo malo katastrofo, saj so kljub zgodnjemu vodstvu izgubili s kar 4:1.

Razpleta obračuna so se razveselili v taborih Olimpije in Celja, saj so vijoličasti na ta način skoraj že odpisani v boju za naslov prvaka.

Dvoboj Tabora in Maribora se je hitro razplamtel. Že v slabih osmih minutah smo videli dva zadetka. Najprej je v sedmi minuti po Derviševićevi izjemni podaji iz avta v domačem kazenskem prostoru najvišje skočil Špiro Peričić in z glavo zadel za 0:1. Le dobro minuto pozneje pa je za izenačenje z izjemnim strelom z razdalje poskrbel Kevin Doukoure in srečanje rezultatsko vrnil na začetek.

V 26. minuti je Tabor povedel, v gostujočem kazenskem prostoru se je najbolje znašel Stefan Stevanović in matiral Handanovića za vodstvo Kraševcev z 2:1. Tik pred koncem prvega polčasa pa je Erik Salkić še povišal vodstvo Tabora, ki se je na glavni odmor odpravil z vodstvom 3:1.

Igralci se še niti niso dobro vrnili na igrišče, ko so domačini vnovič premagali Jasmina Handanovića, za 4:1 je v 56. minuti zadel Leon Sever. Do konca obračuna gostje niso več uspeli ogroziti visokega vodstva domače zasedbe in so sklonjenih glav zapustili obmejno mesto. Zanimivo pa je, da se je že prvi obračun teh ekip na stadionu Rajko Štolfa v tej sezoni končal z identičnim rezultatom.

Vse zadetke si lahko ogledate TUKAJ.

Tabor - Maribor 4:1 (3:1)
* Stadion Rajko Štolfa, sodniki: Žnidaršič, Žunič, Vojska.
* Stelci: 0:1 Peričić (7.), 1:1 Doukoure (8.), 2:1 Stevanović (26.), 3:1 Salkić (45.), 4:1 Sever (56.).
* CB 24 Tabor: Rener, Azinović, Nemanič, Ristić (od 86. Hlad), Kouao, Salkić (od 70. Mihaljević), Grobry, Krivičić (od 86. Horvat), Sever (od 86. Specogna), Stevanović, Bongongui (od 71. Pittinari).
* Maribor: Handanović, Milec, Peričić (od 59. Koblar), Mitrović, Kolmanič, Vrhovec (od 46. Cretu), Dervišević, Felipe Santos (od 46. Pihler), Požeg Vancaš (od 59. Zahovič), Mešanović (od 46. Kotnik), Tavares.
* Rumeni kartoni: Sever, Rener; Milec, Dervišević.