Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 06.06.2020 19:39:10

SANJSKI DEBI 17-letnega zmaja, OLIMPIJA ima kar 10 TOČK več od MARIBORA (video)

Martin Metelko
Nogometaši CB 24 Tabora Sežane so v 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 0:3 (0:1).

Čeprav je ljubljanski trener Safet Hadžić v kadru pogrešal kaznovana Mackyja Bagnacka in Endrija Čekičija ter poškodovana Vitjo Valenčiča in Bojana Kneževića, pa je vodilna ekipa še tretjič v sezoni premagala tekmece s Krasa. Hkrati je dosegla tudi svojo tretjo zaporedno zmago in obdržala pet točk prednosti pred drugouvrščenim Celjem, Tabor pa je doživel prvi poraz po štirih tekmah in začasno ostaja šesti. Seveda je prav tako pomembno spoznanje, da ima zasedba iz prestolnice zdaj deset točk več od večnih rivalov iz Ljudskega vrta.

Tekmo v Sežani so odločneje začeli izbranci Maura Camoranesija, dvakrat je bil nevaren Stefan Stevanović. Najprej je v peti minuti z desne strani z diagonalnim strelom malo zgrešil, v 19. minuti pa v ljubljanskem kazenskem prostoru ni unovčil napačne podaje Nejca Vidmarja.

V 23. minuti so domači neuspešno zahtevali enajstmetrovko, ko je Rodrigue Bongongui padel ob Danielu Kamyju, na drugi strani pa so jo dobili gosti v 29. minuti, potem ko je Denis Kouao po mnenju sodnika Bojana Mertika nepravilno oviral Stefana Savića. Zanesljiv izvajalec z bele pike je bil Luka Menalo, ki je dosegel svoj osmi gole v sezoni.

V drugem polčasu so v 50. minuti najprej zagrozili domači, nov dvoboj s Stevanovićem je dobil Vidmar, ki se je izkazal s posredovanjem z desno roko. Malce zatem pa je z roba kazenskega prostora previsoko meril Mario Babić.

V 60. minuti je priložnost za igro po dolgi odsotnosti zaradi poškodbe dobil Nik Kapun. Štiri minute pozneje je njegov 17-letni soigralec Enrik Ostrc prvoligaški debi začinil še s prvim golom. In to kakšnim, z več kot 25 metrov je sijajno zadel levi zgornji kot domačih vrat.

1tabor olimpija mm

V 86. minuti se je še drugič na tekmi in skupno devetič v prvenstvu med strelce vpisal Menalo, ko je prodrl v kazenski prostor in ob prepočasnem Mariu Zebiću zadel rahlo z leve strani. Malo zatem so domači zadeli vratnico in tudi prečko prek Dina Stančiča, ki je celo zahteval zadetek, a se izid ni več spremenil.

Tabor bo v 27. krogu prihodnjo soboto gostoval v Murski Soboti, Olimpija pa bo gostila Celje.

Tabor - Olimpija   0:3 (0:1)

Sežana - Stadion Rajka Štolfa. Brez gledalcev. Glavni sodnik: Bojan Mertik (Odranci).

Strelca: 0:1 Menalo (29, enajstmetrovka), 0:2 Ostrc (65), 0:3 Menalo (86).
TABOR: Šugić, Ristić, Azinović, Serge, Krivičić (od 79. Mihaljević), Zebić, Salkić (od 71. Laukžemis), Kouao, Stevanović, Bongongui (od 79. Stančič), M. Babić (od 75. Sever). Trener: Mauro Camoranesi.
OLIMPIJA: Vidmar, Boakye, Jurčević (od 89. Andrejašič), Samardžić, Kamy, Tomić, Ostrc (od 77. Elšnik), Savić, Bezjak (od 60. Kapun), Menalo, Vukušić. Trener: Safet Hadžić.

Rumeni kartoni: Kouao, Ristić, Salkić, Bongongui; Jurčević.