Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

1 12.09.2019 23:00:01

Andrej Razdrh debitiral z remijem

Jurij Kodrun
Nogometaši Domžal in Mure so se v Prvi ligi Telekom Slovenije v zaostali tekmi 3. kroga razšli brez zmagovalca z 0:0. To je bila prva prvenstvena tekma po reprezentančnem premoru.

* Športni park Domžale, sodniki: Borošak, Perger, Karmel.
* Strelec: /.
* Domžale: Mulalić, Čorluka, Klemenčič, Sikošek, Pišek, Šoštarič Karič, Ibričić, Mujan, Kajt (od 86. Svetlin), Podlogar (od 73. Jakupović), Lazarević (od 78. Vuk).
* Mura: Obradović, Karamarko, Maruško, Kouter, Fucko, Kozar, Karničnik, Šušnjara, Bubnjar (od 53. Horvat), Bobičanec (od 89. Brkić), Mulić (od 71. Maroša).
* Rumeni kartoni: Šoštarič Karič, Lazarević; Brkić.

Domžalčani so tekmo prišli kot zadnji na prvenstveni razpredelnici in posledično novim trenerjem. V premoru zaradi reprezentančnih tekem je 5. septembra trener Domžal postal nekdanji nogometaš rumenih Andrej Razdrh in nasledil Simona Rožmana, ki mu ni uspelo doseči zmage v novi sezoni. Iz ekipe sta odšla tudi člana mladinskih selekcij Adam Gnezda Čerin in Matevž Dajčar.

V prvem polčasu je bila igra zelo dinamična, z veliko priložnostmi na obeh straneh, posebej gosto so bile te razporejene v sredini tega dela igre. Medtem ko so bili gostje nevarni predvsem iz protinapadov, pa so domači ogrožali mrežo gostov po strelih s kotov.

Tilen Klemenčič je v 23. minuti po kotu z glavo podaljšal do Matije Podlogarja, žoga pa je poletela prek prečke. Le minuto pozneje je po protinapadu Luka Šušnjara le nekaj metrov po prodoru v kazenski prostor ostal sam, a je krepko zgrešil. Fejsad Mulič, ki je imel priložnost že 14. minuti, je 12 minut pozneje, nekaj bolj oviran kot Šušnjara malo prej, a s podobnega mesta, streljal, a je Ajdin Mulalić z nogo odbil žogo.

Domžalčani so v drugi polčas krenili še bolj odločno in nizali jalove napade, največkrat prek Tončija Mujana, ki je bil nevaren že v prvem delu. V 58. minuti je Senijad Ibričič podal do matije Podlogarja, ki pa je tik pred vrati slabo sprejel žogo in jo je nato ujel Matko Obradović. Mura je v nadaljevanju nekoliko bolj strnila obrambne vrste, Domžalčanom pa streli od daleč niso uspevali.

Tako je do lepe priložnosti prva prišla Mura v 79. minuti, ko je Tomi Horvat podal rezervistu Amadeju Maruši, ki je s 15 metrov meril po diagonali, Tilen Klemenčič pa je z zadnjimi močmi spremenil smer žogi, ki je odletela tik mimo desne vratnice. Le tri minute pozneje so gostje znova nevarno zapretili in je Klemen Pucko poslal z leve strani žogo v kazenski prostor, šla je prek vratarja Ajdina Mulalića in se od vratnice odbila do Maroše, ki je z glavo streljal, s telesom pa je gol preprečil Sven Šoštarič Karič.

Slabi dve minuti pred koncem je Luka Bobičanec ostro streljal v sprintu, je bil vratar domačih uspešnejši in tekma se je končala brez zadetkov. Domžale so po štirih remijih in prav toliko porazih zadnje mesto prepustili Rudarju, Mura je četrta.

Že v nedeljo, 15. septembra, bosta oba tokratna tekmeca igrala v 9. krogu DP; Domžale bodo igrale v gosteh proti Triglavu, Mura pa bo gostila CB 24 Tabor Sežano.