Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

ba
ba
0 01.05.2019 11:38:57

To uspe le redkim. ODLIČEN izkupiček MURAŠEV, ki so ga nadgradili s SIJAJNIMA ZMAGAMA (video)

Grega Wernig
Črno-beli v medsebojnih dvobojih z ekipama z vrha še niso doživeli poraza.

Muraši so v prejšnjem prvenstvenem krogu nadaljevali niz uspešni niz proti Mariboru. Črno-beli na štirih ligaških preizkušnjah niti enkrat niso okusili grenkobe poraza, temveč so enkrat zmagali, trikrat se je prekmursko-štajerski spopad končal z neodločenim izidom. Navijači soboške zasedbe še dolgo ne bodo pozabili dvoboja 11. kroga, ko so Alen Kozar in soigralci varovancem Darka Milaniča odčitali lekcijo, v Fazaneriji so jih ugnali s 4:1.

Da 14-kratni prvaki kakšne ekipe v celotnem prvenstvu ne bi ugnali niti enkrat, se ne dogaja prav pogosto, s takšnim izkupičkom se lahko pohvalijo zelo redki, vendar Ante Šimundža temu noče pripisovati pretiranega pomena. Zanima ga celotna slika. "Če bi na sezono gledali le skozi oči tekem proti Mariboru, od tega ne bi imeli nič. Res je, da smo v štirih ligaških preizkušnjah ostali neporaženi, mislim pa, da so največji kapital za fante izkušnje iz teh tekem; izkušnje, kakšen je treba biti, če želiš biti na evropski ravni. To je gotovo velika pridobitev, dobre igre proti takšni ekipi seveda pozitivno vplivajo tudi na samozavest. S takšnimi dvoboji v takšnem ozračju lahko rasteš," pravi mariborski strokovnjak na klopi Mure, ki se lahko z odličnim izkupičkom pohvali tudi v dvobojih z Domžalčani, s katerimi se bodo znova udarili v današnjem popoldnevu. Na treh dozdajšnjih preizkušnjah so muraši enkrat zmagali, dvakrat sta se tekmeca razšla z remijem. Tudi zmaga proti dvakratnim prvakom je bila nekaj posebnega in 'začinjena' z znamenito rabono Nina Koutra, v tretjem krogu je bilo v Murski Soboti kar 5:1. Kako bo danes?