Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 10.03.2019 15:36:46

Krčani prekinili niz treh porazov

Jurij Kodrun
Nogometaši Krškega in Celja so se v 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

Krško - Celje 1:1 (0:0)
* Stadion Matije Gubca, gledalcev 300, sodniki: Šmajc, Žunič in Brezar.
* Strelca: 0:1 Požeg Vancaš (55.), 1:1 Da Silva (81.).
* Krško: Zalokar, Vojković, Cetina, Batarelo, Volarič, Kordić, Petrović (od 60. Sokler), Da Silva, Jandrek (od 87. Ilić), Volaš, Vukušić.
* Celje: Jurhar, Vidmajer, Zaletel, Stojinović (od 81. Flis), Brecl, Pišek, Cvek (od 84. Pungaršek), D. Štraus, Požeg Vancaš, Lotrič, Vizinger (od 90. Kerin).
* Rumeni kartoni: Petrović, Volarič, Cetina, Sokler; Brecl.

Krčani so v boju za obstanek prekinili niz treh zaporednih porazov. Proti Celjanom, ki so vodilna ekipa v ligi po številu remijev (9), so osvojili pomembno točko. To je s petim golom v sezoni zagotovil Marco da Silva s prostega strela. Celjani so na drugi strani ostali v sredini lestvice, je pa zdaj spet sam na vrhu lestvice strelcev Rudi Požeg Vancaš.

Prvi polčas ni ponudil posebej razburljive predstave. Ta je bila dokaj enakovredna, oboji so imeli nekaj (pol)priložnosti, eno lepših je v 40. minuti zapravil Janez Pišek, ko je z dobrih desetih metrov neoviran streljal, Marko Zalokar pa se je izkazal.

Sicer pa so imeli Celjani priložnost tudi v četrti minuti, ko je Tadej Vidmajer od daleč zatresel okvir vrat, Amadej Brecl je v 16. minuti iz bližine zadel zunanji del mreže, Dušan Stojinović pa je v 20. minuti prav tako iz bližine žogo poslal čez gol. Krčani so bili še najbolj nevarni v peti minuti, ko je poskus Anteja Vukušića ustavil Metod Jurhar.

Takoj po začetku drugega dela je imel prvi strelec lige Rudi Požeg Vancaš izjemno priložnost za celjsko vodstvo, a je iz bližine žogo poslal čez vrata. Zato pa je bil uspešnejši v 55. minuti, ko je unovčil podajo Lovra Cveka v prazen prostor in zadel za 1:0. To je bil 12. gol Požega Vancaša v sezoni.

Krčani so zatem poskušali priti do izenačenja, kar jim je uspelo v 81. minuti. Takrat je Marco Da Silva izvedel prosti strel z 19 metrov, žoga je zadela nekoga v celjskem živem zidu, spremenila smer in končala v mreži.

V 83. minuti so imeli domači novo priložnost po kotu, bili živahnejši ob koncu tekme, a do zmage jim ni uspelo priti.

Krčani bodo v 23. krogu v soboto gostovali v Murski Soboti, Celjani pa bodo gostili Kranjčane.

Značke: nogomet, dp