0 12.02.2019 15:24:25

MURA se je udarila z RUSKIM VELIKANOM in si zagotovila nekaj DODATNE ENERGIJE

nsmura.si
Za črno-belimi je najzahtevnejša preizkušnja med zimskimi pripravami.

Nogometaši Mure so v Turčiji odigrali drugo prijateljsko tekmo in hkrati najbolj zahtevno v pripravah na nadaljevanje sezone. Moči so merili s Spartakom iz Moskve in se z ruskim velikanom razšli z izidom 1:1 (0:1). Črno-beli so se v zaostanku znašli v 12. minuti, ko je bil z bele točke uspešen Luiz Adriano. Do odhoda na odmor so bili muraši v podrejenem položaju, nakar so se v nadvse obetavni podobi predstavili v nadaljevanju, ko so najprej že v 47. minuti izenačili izid. Najstrožjo kazen je realiziral Maroša, do konca dvoboja je zasedba iz Fazanerija dvakrat stresla okvir vrat, na drugi strani se je z nekaj obrambami izkazal tudi Obradović. Predstava Sobočanov, ki jih je spodbujalo tudi nekaj navijačev, je gotovo dober obet za spomladanske izzive, z remijem proti močnemu tekmecu so dobili nekaj dodatne energije.

Ante Šimundža se je odločil za začetno postavo Obradović, Kous, Peričić, Maruško, Šturm, Kouter, Lorbek, Karničnik, Šušnjara, Maroša in Sirk, v nadaljevanju so priložnost dobili še Horvat, Ćerimagić, Šporn, Pucko, Laci in Kozar, za Spartak so od prve minute zaigrali Maksimenko, Rasskazov, Džikija, Bocchetti, Kombarov, Guliev, Zobnin, Lomovitskij, Hanni, Pedro Rocha in Luiz Adriano.