23.08.2017 07:59:09

Darko Milanič po uvrstitvi v ligo prvakov: IZGUBILI smo ključne igralce

m24.si

Mariborčani so se po treh letih spet uvrstili v ligo prvakov, tokratna žrtev je bil izraelski prvak Hapoel Beer Sheva.

Po dvoboju je bilo v Ljudskem vrtu in v štajerski prestolnici razumljivo zelo veselo. Nasmeh pa ni izginil niti z obraza trenerja Darka Milaniča, ki je po srečanju svoje veselje delil tudi s sedmo silo. "Pri rezultatu 1:0 sem nekoliko v šali mislil, naj sodnik hitro piska konec," se je nasmejal mariborski strateg, nato pa v nekoliko resnejšem tonu dodal: "A šalo na stran, bil sem osredotočen na dogajanja na igrišču do konca tekme. Fantje so ob koncu vse opravili z odliko. Ko sem videl, da je v 89. minuti Jasmin Handanović obranil strel, sem vedel, da je to zelo močan znak, da se bomo uvrstili v ligo prvakov. Psihološka priprava je bila primerna, pri taktični pa smo točno vedeli, kako bo tekmec igral. Predvideli smo poteze, ki jih bo vlekel v drugem polčasu. Zanimivo je, da smo izgubili ključne igralce minule sezone, karte premešali in ustvarili delovno vzdušje. Enostavno so igralci začutili svojo priložnost in željo, da se izkažejo. Prvi dnevi priprav so pokazali, da lahko dosežemo veliko. Uspel nam je veliki met, na presenečenje vseh."