06.05.2017 22:21:29

Novogoričani ustavili prvake, a niso pokvarili domačega slavja

Grega Wernig

Mariborčani so si že pred nocojšnjo tekmo z Gorico zagotovili 14. naslov državnih prvakov, saj so Domžale izgubile v Kopru.

Verjetno so tudi zaradi tega domači nekoliko bolj sproščeno krenili v dvoboj. V peti minuti so prvi nevarno zapretili novi državni prvaki, ko je Matej Palčič poslal predložek v kazenski prostor do Marcosa Tavaresa, ki pa je z glavo meril preko gola.

Vijoličasti so bili spet nevarni šest minut kasneje, ko sta kombinirala Milivoje Novaković in Tavares, a so goriški branilci dobro posredovali. Po izvajanju kota je v skoku poskusil še Marko Šuler, a tudi on meril čez vrata. V 16. minuti so nezbranost mariborskih branilcev skorajda izkoristili Goričani, toda Mitja Viler je še pravočasno posredoval odpravil nevarnost.

Novo obetavno akcijo so imeli Mariborčani v 25. minuti, a Novaković, ki je danes osvojil prvi naslov državnega prvaka v karieri, ni ujel lepe Palčičeve podaje. Goričani so bili spet nevarni v 33. minuti, ko je z močnim strelom od daleč poskusil Rifet Kapić, a je žoga letela mimo desne vratnice mariborskega gola. Goričani so svoj nalet kronali v 35. minuti, ko je Dejan Žigon zatresel mrežo vijoličastih. Kapić je podal, Žigon pa lepo sprejel žogo in meril v polno.

Drugi polčas so bolje začeli gostje, Andrija Filipović je v 47. minuti tako kot v prvem polčasu tudi v drugem od daleč diagonalno meril mimo vratnice. Maribor je v 52. minuti prek Novakovića izenačil, ko je ljubljanski napadalec po lepi podaji Palčiča z glavo premagal Grego Sorčana. V 67. minuti je z novo močno diagonalno žogo poskusil Filipović, a spet meril malo premalo natančno. Amarachi Osuji je v 73. minuti goste popeljal v novo vodstvo. Strelec prvega gola Žigon je podal, Osuji pa je lepo presenetil zmedene mariborske branilce.

V zadnjih minutah tekme so domači le izenačili. Četrti mariborski kot je v 87. minuti izvajal Valon Ahmedi, žogo je nekje na petih metrih pred goriškimi vrati sprejel Novaković in še drugič premagal Sorčana. Tik pred koncem je poskusil še Zahović, vendar meril čez gol. Viole se niso izneverile svoji tradiciji in so ob zadnjem sodnikovem žvižgu preskočile ograjo in začele proslavljati nov naslov.

Maribor bo prihodnjo nedeljo v 33. krogu gostoval v Kidričevem pri Aluminiju, Gorica pa bo dan prej gostila velenjski Rudar.

Maribor - Gorica 2:2 (0:1)

* Ljudski vrt, gledalcev 8500, sodniki: Ponis (Koper), Pospeh (Litija), Vojska (Dob).
* Strelci: 0:1 Žigon (35.), 1:1 Novaković (52.), 1:2 Osuji (73.), 2:2 Novaković (87.).
* MARIBOR: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi (od 50. Rajčević), Viler, Vrhovec, Pihler (od 46. Ahmedi), Hotić (od 77. Bohar), Tavares, Novaković, Zahović.
* GORICA: Sorčan, Curk (od 89. Jogan), Kavčič, Boben, Škarabot, Kolenc, Grudina (od 80. Humar), Osuji, Kapić, Žigon, Filipović (od 83. Nagode).
* Rumeni kartoni: Zahović, Viler; Filipović.
* Rdeč karton: /.
32. KROG
Krško - Aluminij 1:1 (0:0) Radomlje - Celje 0:1 (0:1) Koper - Domžale 3:0 (2:0) Maribor - Gorica 2:2 (0:1) - nedelja, 7. maj: 16.55 Rudar - Olimpija Lestvica 1. Maribor 32 20 9 3 60:24 69 2. Domžale 32 16 6 10 60:37 54 3. Olimpija 31 15 8 8 42:28 53 4. Gorica 32 13 11 8 43:37 50 5. Celje 32 13 9 10 40:35 48 6. Koper 32 11 12 9 37:37 45 7. Rudar 31 9 8 14 41:44 35 8. Aluminij 32 8 9 15 33:52 33 9. Krško 32 6 14 12 34:47 32 10. Radomlje 32 1 8 23 22:73 11