01.04.2017 22:38:03

Darko Milanič: Odigrali smo fantastično tekmo (video)

Drago Wernig - TAKA

Po šestih zaporednih porazih so nogometaši Krškega vendarle uspeli odščipniti točko favoriziranim Mariborčanom. Dvoboj 27. kroga PLTS na stadionu Matija Gubca se je končal z rezultatom 1:1 (1:1).

Sobotni del 27. prvenstvenega kroga je postregel s tremi neodločenimi izidi. Za zadnjega sta poskrbela Krško in Maribor. Točke so posebej veseli v Krškem, saj je to sploh njihova prva na sedmem prvenstvenem dvoboju z vijoličastimi.

Mariborčani, ki so spomladi še neporaženi,
so večino tekme sicer prevladovali, a zapravili številne priložnosti, tudi po zaslugi razpoloženega domačega vratarja Marka Zalokarja. Krško se je vsaj začasno povzpelo na sedmo mesto, Maribor pa ima pred nedeljskim obračunom Olimpije v Kidričevem že 13 točk prednosti pred Ljubljančani in Domžalčani.

Prvi polčas je pred polno tribuno v Krškem postregel z dinamično predstavo, v kateri so posestniško prevladovali Mariborčani, Krčani pa so jim na dokaj redni bazi kazali, da znajo biti še kako nevarni. Dvakrat, v deveti in 42. minuti, je poskusil Uroš Jovanović, obakrat je dobro posredoval Jasmin Handanović, ki pa je klonil v 29. minuti.

Rodrigo Defendi je storil prekršek nad Filipom Dangubićem v svojem kazenskem prostoru, tako da je sodnik pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil prav Dangubić s strelom po sredini gola.

Za Dangubića je bil to deseti zadetek v sezoni, le enega manj na kontu pa ima od 41. minute naprej Dare Vršič (prvi podajalec lige z 11 asistencami), ki je s strelom iz prve z dobrih desetih metrov zadel za 1:1 po protinapadu in podaji Mitje Vilerja z leve strani. Vršič je bil nevaren še v 26. minuti s prostega strela, ko je branil Marko Zalokar, in v 39., ko se je znašel v dvoboju z Zalokarjem po podaji Milivoja Novakovića. V 33. minuti je krški vratar posredoval še po strelu z glavo Luke Zahovića.

V drugem polčasu je prvi resneje zagrozil Maribor, po novi Vilerjevi podaji pred gol je žogo čez prečko poslal Novaković. Devet minut pozneje pa je iz bližine po prostem strelu z leve strani zgrešil Defendi. Mariborčani so tudi v tem delu igre imeli terensko premoč, a niso posebej resno ogrozili domačega vratarja.

V 77. minuti je po dolgem času do strela za domače prišel Nikola Gatarić, ki je z 18 metrov meril previsoko, devet minut zatem pa je Roko Nakić žogo poslal v zunanji del mreže. Že v sodniškem dodatku je Zahović lepo oddal žogo Novakoviću na 13, 14 metrov, slovenski reprezentant, ki je zapravil še nekaj priložnosti, pa je akcijo končal s preveč medlim strelom. Malce pozneje so domači branilci blokirali še strel Marcosa Tavaresa, tako da je ostalo pri delitvi točk.

"Odigrali smo fantastično tekmo, ustvarili smo si ogromno priložnosti, dominirali smo skozi celo srečanje, rezultat pa je tak kot je. Manjkalo je nekaj, da nismo zmagali z visokim rezultatom, to pa je, da nismo realizirali izrednih priložnosti," je po srečanju za Kanal A povedal strateg Maribora Darko Milanič, ki so ga prevevali mešani občutki.

Precej bolj zadovoljen je bil domači trener Rok Zorko, ki je v treh tekmah, odkar je prevzel ekipo, osvojil že sedem točk. "Navdušen sem in ponosen na svoje fante. Verjamem, da lahko še ponovimo take predstave in upam, da bomo izpolnili naš cilj, to pa je obstanek v ligi."

Krčani bodo v 28. krogu v soboto gostili Velenjčane, Mariborčani pa bodo gostovali v Kopru.

Krško - Maribor 1:1 (1:1)

* Krško - stadion Matije Gubca, gledalcev 1500, sodniki: Žganec, Pospeh (oba Ljubljana) in Vojska (Dob).
* Strelca: 1:0 Dangubić (29./11 m), 1:1 Vršič (41.).
* KRŠKO: Zalokar, Dušak, Sadiković, Škrbić (od 74. Haljeta), Dangubić, Mujan, Gatarič, Jovanović (od 46. Pavić), Šturm, Gorenc, Kovačič (od 74. Nakić).
* MARIBOR: Handanović, Palčič, Šuler (od 11. Rajčević), Defendi, Viler, Vrhovec, Pihler, Hotić (od 81. Tavares), Vršič, Novaković, Zahović.
* Rumena kartona: Šturm; Defendi