24.04.2016 19:08:13

Koprčani Mariborčanom preprečili skok na vrh lestvice

Drago Wernig - TAKA

Mariborčanom ni uspelo izkoristiti spodrsljaja Olimpije, tako da na lestvici še vedno ostajajo na drugem mestu.

Aktualni državni prvak je na svojem igrišču samo remiziral s Koprom 2:2 (1:0), kar pomeni, da se je vodilnim Ljubljančanom približal na točko razlike. Vijoličasti so bili na vrhu prvenstvene razpredelnice nazadnje v 3. krogu.

V tekmi, ki je potekala v nič kaj spomladanskih razmerah, termometer je kazal komaj devet stopinj Celzija, so prikazali veliko željo, ki pa je niso znali realizirali. Koprčani, ki v Ljudskem vrtu niso zmagali že več kot šest let, so si priborili veliko točko, a jih še naprej čaka negotov boj za obstanek.

Domači so imeli pobudo in goste takoj potisnili na njihovo polovico. V peti minuti je Jean-Philippe Mendy streljal z glavo, Vjekoslav Tomić pa je žogo odbil v kot. Toda začetna pobuda je splahnela. Koprčani so dobili nekaj več prostora, igra pa je potekala večinoma med kazenskima prostoroma.

V 20. minuti je Amar Rahmanović sprožil s škarjicami, žoga pa je zletela čez gol. Domači gledalci so zahtevali gol, toda igralci niso našli rešitve. Napadi so bili premalo agresivni, več žog je zletelo v nepravo smer. Šele v 40. minuti je na tribunah završalo. Sintayehu Sallalich je preigraval na levi strani. Ko je v kazenskem prostoru skušal podati, je žogo z roko ustavil Luka Batur. Sodnik Milan Bukovec je dosodil enajstmetrovko, Milivoje Novaković pa je zanesljivo meril v levi zgornji kot.

Nato pa kot da bi vodstvo uspavalo domače. Gostje so si v drugem polčasu ustvarili nekaj priložnosti, ki so obetale zanimiv razplet dvoboja. V 52. minuti je Mitja Viler zapravil žogo, Borisz Zsivanovics pa je iz bližine streljal čez gol.

V 65. je Fabian Lokaj z glavo streljal čez gol. Domači bi v 68. minuti lahko prišli do novega zadetka. Marko Janković je izvedel prosti strel z leve strani, Željko Filipović je podal pred gol, Rahmanović pa je pohodil žogo, ki je odskočila stran od gola.

Koprčani so nato v petih minutah šokirali Ljudski vrt. V 71. minuti je Lokaj našel Jako Štromajerja pred golom domačih, ki je žogo brez težav poslal mimo Jasmina Handanovića. Domači so v 73. minuti po padcu Novakovića zahtevali enajstmetrovko, Bukovčeva piščalka pa je ostala nema. V 76. minuti je Jan Andrejašič uprizoril slalom skozi domačo obrambo in z desne strani zadel levi zgornji kot za veliko veselje gostov.

Tri minute pred koncem rednega dela je Novaković izenačil in tako v zadnjih petih nastopih šestkrat zatresel mreže tekmecev. Po Jankovićevi podaji iz kota se je v gneči najbolje znašel in žogo poslal v mrežo. Slovenski reprezentant bi v sodniškem dodatku lahko priboril zmago, a je iz bližine povsem neoviran zadel vratarja Tomića.

Po koncu tekme so sledile neljube scene pod južno tribuno. Nogometaši so morali na "zagovor" k navijačem, kjer so tudi slekli drese. Vse skupaj pa se je končalo brez incidentov.

Maribor - Koper 2:2 (1:0)
* Maribor - stadion Ljudski vrt, 4500 gledalcev, sodniki: Bukovec (Lendava), Smej (Fokovci) in Anželj (Tišina).
* Strelci: 1:0 Novaković (41./11 m), 1:1 Štromajer (71.), 1:2 Andrejašič (76.), 2:2 Novaković (87.).
* Maribor: Handanović, Mertelj, Šme, Defendi, Viler (od 65. Janža), Janković, Rahmanović (od 75. Tavares), Filipović, Sallalich (od 69. Bohar), Mendy, Novaković.
* Koper: Tomić, Andrejašič, Batur, Datković, Dedić, Niguez, Posavac, Radujko, Lokaj (od 89. Biljan), Zsivanovics (od 61. Horvat), Štromajer.
* Rumeni kartoni: Janković; Štromajer, Andrejašič, Tomić.