0 19.10.2015 22:01:19

Vršič: Z desno nisva v veliki ljubezni

Drago Wernig - TAKA
Izkušeni vezist je v Celju zapravil priložnost za zgodnje mariborsko vodstvo.

Mariborčani so na gostovanju v Areni Petrol odpor gostiteljev strli v nadaljevanju, ko so v polno zadeli trikrat, bržčas pa bi bil potek dvoboja drugačen, če bi povedli že v 10. minuti. V zares lepi priložnosti za zgodnje vodstvo se je znašel Dare Vršič. "Če bi žoga končala v mreži, bi bila tekma gotovo lažja," se je strinjal tudi trener Krunoslav Jurčić. Izkušeni vezist je po gneči pred vrati z zgolj nekaj metrov neoviran meril mimo vrat, a ima tudi opravičilo. "Ah, saj veste, da z desno nogo ne živiva v ravno veliki ljubezni," se je v opravičilo nasmejal 31-letni izraziti levičar, ki zadovoljstva po zmagi razumljivo ni skrival.

HANDANOVIĆ SE JE SPOMNIL MENDYJEVEGA

Po tekmi so si bila sicer mnenja skorajda enotna. Odločilni in najlepši trenutek štajerskega obračuna se je zgodil v peti minuti nadaljevanja, ko je s projektilom, ki odmeva tudi po Evropi, zadel Agim Ibraimi. "Dosegel je prelep gol, ki nas je dvignil," se je pritrdil Jasmin Handanović. "Ob tem sem se spomnil Mendyjevega zadetka v pretekli sezoni, ko smo slavili z 2:0. Očitno je celjski teren ustrezen za čudovite gole," je pristavil nekdanji reprezentant. Za tiste z nekoliko slabšim spominom, francoski napadalec se je prav tako izkazal z bombo z več kot 30 metrov.