29.01.2015 17:58:33

Celjani boljši od hrvaškega prvoligaša

Arsen Perić

Grofi slavili še na tretji prijateljski preizkušnji.

Zasedba iz knežjega mesta je na pripravah v Istri, kjer je odigrala tudi prvo morsko prijateljsko tekmo. Pomerila se je s hrvaškim prvoligašem Osijekom, ki ga v nadaljevanju prvenstva čaka hud boj za obstanek, in ga premagala z 2:1 (2:1).

Slavonci so v 12. minuti povedli, ko se je Lukić najboljše znašel po podaji s kota, do odhoda na odmor je bil dvakrat uspešen Valon Ahmedi. Najprej je sredi prvega dela odlično zadel iz prostega strela, v 42. minuti pa je kaznoval napako vratarja Lončarića, kar je bil kljub nekaterim priložnostim v nadaljevanju končni izid.

Trener Simon Rožman se je odločil za začetno enajsterico Kotnik, Jakolič, Žitko, Romić, Gobec, Vrhovec, Miškić, Bajde, Verbič, Ahmedi in Sunny, v drugem polčasu so priložnost dobili preostali igralci.