Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
kt
kt
13. 08. 2025 · 10:08
Deli članek:

Šok za nekdanjega trenerja Maribora in zdajšnjega lastnika Ilicalija: tega ni pričakoval nihče

Grega Wernig

Sergej Jakirović je sedel na vročo klop Hull Cityja, katerega lastnik je Acun Ilicali, tudi sedanji lastnik Maribora.

Nogometaši Hull Cityja, ki jih na klopi vodi nekdanji trener Maribora Sergej Jakirović, v pisarnah pa lastnik Acun Ilicali, ki je tudi lastnik vijoličastega kluba, so na neverjeten način izpadli v prvem krogu angleškega ligaškega pokala.

Njihov nasprotnik je bil prav tako angleški drugoligaš Wrexham, kjer je predsednik hollywoodski zvezdnik Ryan Reynolds. Vse do sodniškega dodatka so bili praktično vsi prepričani o napredovanju Hull Cityja, ki je le nekaj minut pred zadnjim piskom vodil s 3:1. Nato pa je v 91. in 92. minuti tekme zadel Ollie Palmer, o zmagovalcu pa so odločale enajstmetrovke.

V teh so bili boljši nogometaši Wrexhama, ki so bili uspešni v vseh petih poskusih, medtem ko so je bil pri Hull Cityju neuspešen Joel Ndala. To je bil vsekakor šok za lastnika in nekdanjega trenerja Maribora, ki sta bila prepričana o napredovanju svoje ekipe.

Hull je v prvem krogu nove sezone z 0:0 remiziral s Coventryjem, ki ga s klopi vodi Frank Lampard.