16.09.2024 08:36:30

Stisnjena pest Luke Elsnerja, Miha Zajc debitiral (video)

Francoski prvoligaši so odigrali tekme 4. prvenstvenega kroga.

Nogometaši Reimsa, ki jih vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, so v 4. krogu francoskega prvenstva v Nantesu zmagali z 2:1. Toulouse, novi delodajalec nekdanjega slovenskega reprezentanta Mihe Zajca, je doma ugnal Le Havre z 2:0, Primorec je igral od 82. minute, to je bil njegov debitanstki nastop v ligue 1. Vodilni PSG je zbral vseh 12 točk, Marseille in Monaco imata po dve manj.

Elsnerjevi izbranci so zmagoviti gol dosegli v izdihljajih tekme, v prvi minuti sodnikovega podaljška je za končnih 2:1 zadel Japonec Keito Nakamura. Gostitelji so povedli v 28. minuti po golu Brazilca Douglasa Augusta, šest minut kasneje je izenačil Zimbabvejec Marshall Munetsi. Slovenski strokovnjak zadovoljstva ni skrival, konec dvoboja je dočakal s stisnjeno pestjo ...

Toulouse je dosegel prvo zmago v elitnem francoske prvenstvu. Vodilni gol je v 70. minuti dosegel Gabonec Shavy Babicka, drugega pa v 86. minuti Yann Gboho. Strasbourg in Angers sta se razšla z nedoločenim izidom 1:1. Lens in Lyon sta razšla brez golov.

Na vrhu razpredelnice je s 100-odstotnim izkupičkom branilec naslova iz Pariza. PSG je v soboto na Parku princev premagal Brest s 3:1. Odpor gostujoče zasedbe iz Bretanje je zlomil v drugi polovici tekme. Gosti so povedli v 29. minuti po golu Romaina Del Castilla z 11-metrovke, v 42. minuti pa je izenačil Ousmane Dembele. Parižani so v drugem polčasu z goloma Fabiana Ruiza in Dembeleja v 73. in 74. minuti nagnili tehtnico na svojo stran.

Marseille je z goloma Neala Maupaya v 40. in Luisa Henriqueja v 53. minuti ugnal lokalnega tekmeca iz Nice z 2:0, Monaco pa je v Auxerru slavil s 3:0. Za zasedbo iz kneževine so zadeli Thilo Kehrer (8.), Vanderson (25.) in Denis Zakaria (89.).

Na uvodni tekmi kroga je St. Etienne premagal Lille z 1:0, strelec edinega gola je bil Mathieu Cafaro v šesti minuti.