18.07.2024 21:13:14

Vandali. Bolgarski navijači uničujejo stadion v Ljudskem vrtu. Kaj jim je žalega storila ograja... (video)

Grega Wernig

Maribor igra povratno tekmo prvega kroga kvalifikacij za Ligo Europa proti bolgarskem Botevu iz Plovdiva.

Mariborčani so na prvi tekmi na gostovanju pred tednom dni izgubili z 1:2, torej morajo zmagati z dvema goloma razlike. Bolgarski navijači pa so se izkazali kot pravi huligani, saj so že v deseti minuti tekme začeli lomiti igrajo v Ljudskem vrtu. No, vijoličasti so jih hitro utišali, saj je že v 13. minuti domače v vodstvo popeljal Jan Repas po podaji Josipa Iličića.

Za bolgarski klub bo seveda sledila visoka denarna kazen zaradi divjanja njihovih navijačev, upamo pa lahko, da jim bodo slovenski podprvaki na igrišču odčitali lekcijo in Botev vrgli iz Evrope.