Grozljivo poniževanje državljanov: olimpijski ...

Zaključek šova MasterChef: 'Naj zmaga najboljši!'

slovenija euro 2024 veselje Ekipa24.si

Zdaj je jasno, s kom in kdaj bodo Slovenci napadli...

0 04.05.2023 06:14:04

Glejte, kaj se dogaja v Španiji: Barca na pragu naslova, Oblakov Atletico pa razveselil navijače!

Nogometaši Atletica iz Madrida so po domači zmagi proti Cadizu v 33. krogu napredovali na drugo mesto španskega prvenstva. Varovanci Diega Simeoneja so brez poškodovanega slovenskega vratarja Jana Oblaka slavili s 5:1 in imajo na lestvici točko prednosti pred mestnim tekmecem Realom.

Rdeče-beli so povedli že v drugi minuti, ko je zadel Antoine Griezmann. Isti igralec je v 27. minuti povišal vodstvo, vse dvome o zmagovalcu pa sta v prvi tretjini drugega polčasa razblinila Alvaro Morata (49.) in Yannick Carrasco (57.).

Cadiz je v 72. minuti sicer znižal zaostanek po golu Anthonyja Lozana, vsega minuto kasneje pa je prednost štirih zadetkov ponovno vzpostavil Nahuel Molina.

Pri domačih je Oblak izpustil še tretjo zaporedno tekmo zaradi težav z vratom. Igral ni že proti Mallorci in Valladolidu, nazadnje pa je branil ob porazu proti Barceloni 23. aprila.

Atletico je kljub odsotnosti Škofjeločana dobil zadnje tri tekme in na lestvici prehitel Real iz Madrida. Atletico ima pet krogov pred koncem 69 točk, Real je zbral eno manj. Pred obema je Barcelona z 82 točkami. Katalonci, ki so v torek ugnali Osasuno z 1:0, bi si lahko z zmago proti Espanyolu 14. maja že zagotovili naslov prvaka.

Pomembno zmago je v boju za obstanek v sredo zvečer dosegel Getafe, ki je bil z 1:0 boljši od Celte. V tesnem boju za obstanek je šest ekip med 14. in 19. mestom. Zadnji Elche bo prihodnjo sezono igral med drugoligaši.

Getafe je po zmagi 18. s 34 točkami. Espanyol jih ima na 19. mestu 31, Valencia na 17. je zbrala 34 točk, po eno več imata 15. Cadiz in 16. Valladolid. Na 14. mestu je 36 točk osvojila Almeria.

Prav tako v sredo je Villarreal v gosteh proti Valencii igral 1:1 in ostaja na petem mestu. Četrti Real Sociedad je v tem krogu ugnal Real Madrid z 2:0 in ima 61 točk oz. sedem več od rumene podmornice.

Danes bodo še štiri preostale tekme 33. kroga, in sicer Girona - Mallorca, Sevilla - Espanyol, Athletic Bilbao - Betis in Rayo Vallecano - Valladolid.

Značke: nogomet, španija