Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 23.01.2022 21:29:05

Liverpool in Chelsea zmanjšala zaostanek za Cityjem

Nogometaši Liverpoola so se s svojo prvo zmago v sezoni v Londonu, v 23. krogu so s 3:1 premagali Crystal Palace, utrdili na drugem mestu prvenstvene razpredelnice in nekoliko zmanjšali zaostanek za vodilnim Manchester Cityjem, ki je v soboto le remiziral s Southamptonom. Zdaj zaostaja za devet točk, ima pa tudi tekmo manj.

Zaostanek za Cityjem je zmanjšal tudi Chelsea, ki je z 2:0 dobil londonski derbi s Tottenhamom, tako da je ob tekmi več obdržal zaostanek točke za Liverpoolom.

Liverpool, ki je igral brez Sadia Maneja in Mohameda Salaha, ki se nahajata na afriškem pokalu, je bil v prvem polčasu precej boljši tekmec, kar je potrdil z dvema goloma. Virgil van Dijk v osmi in Alex Oxlade-Chamberlain v 32. minuti sta poskrbela za vodstvo 2:0.

V 55. minuti je Odsonne Edouard zaostanek zmanjšal, nato pa so imeli Londončani še nekaj priložnosti, da niso izenačili je v prvi vrsti zaslužen vratar Alisson Becker, ki je nekajkrat rešil svojo ekipo, še posebej se je izkazal po lobu Michaela Oliseja, ko je žogo izbil, tik preden bi prečkala golovo črto.

Za neučinkovitost so bili domači kaznovani v 89. minuti, ko je Fabinho izkoristil najstrožjo kazen, zakrivil jo je vratar Vicente Guaita, ki je podrl Dioga Joto.

Chelsea je zasluženo še četrtič v sezoni premagal Tottenham, dvakrat mu je to pred dnevi uspelo v ligaškem pokalu, na vseh tekmah pa ni prejel gola. Trener gostov Antonio Conte je tako zabeležil prvi prvenstveni poraz, njegova ekipa pa je zamudila možnost, da se približa vrhu.

Ekipa Thomasa Tuchela je bila boljši tekmec, v prvem polčasu sicer veliko priložnosti ni imela, najlepšo je zapravil Romelu Lukaku. Gosti priložnosti niso imeli so pa prek Harryja Kana dosegli gol, ki pa ga je sodnik zaradi predhodnega prekrška nad Thiagom Silvo razveljavil.

Pritisk Chelseaja na začetku drugega dela pa je obrodil sadove. Najprej je v 47. minuti Hakim Ziyech dosegel pravi evrogol, s približno 18 metrov je žogo poslal tik pod stičišče prečke in vratnice. V 55. minuti je bil natančen še Silva, izkoristil je podajo Masona Mounta.

Domači so imeli do konca še nekaj priložnosti, dve pa tudi tekmeci, Kepa Arrizabalaga, ki je v vratih Chelseaja zamenjal Eduarda Mendyja, ta na afriškem pokalu brani za Senegal, je ubranil strela Stevena Bergwijna in Kana.

Arsenal na domačem igrišču ni znal streti zadnjeuvrščenega Burnleyja, tekma se je končala brez golov, z remijem 1:1 pa sta se razšla Leicester in Brighton.