Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

0 14.11.2021 20:33:47

Nogometaši Severne Makedonije v dodatne kvalifikacije

profimedia.si
Nogometaši Severne Makedonije so na koncu skupinskega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo obdržali možnost, da se uvrstijo še na drugo zaporedno veliko tekmovanje. Z zmago 3:1 v Skopju proti Islandiji so v skupini J zasedli drugo mesto in se uvrstili v dodatne kvalifikacije.

Zaostali so le za Nemčijo, ki so ji tudi prizadejali edini poraz v kvalifikacijah.

Makedonci so povedli že v sedmi minuti, ko je lep gol dosegel Ezgjan Alioski, v 54. minuti je izenačil Jon Thorsteinsson, nato pa je v 65. in 86. minuti dva gola prispeval Eljif Elmas, drugega, ko je Islandija imela igralca manj na igrišču.

Pred zadnjim krogom je imela možnost za dodatne kvalifikacije tudi Romunija, svojo nalogo je z zmago v Luksemburgu z 2:0 opravila, a ni dočakala spodrsljaja Makedoncev.

Nemčija je prvo mesto v skupini potrdila z zmago s 4:1 na gostovanju v Armeniji, dvakrat je mrežo domačih zadel Ilkay Gündogan.

Značke: nogomet, sp