1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

ekipa ilek stuhec Ekipa24.si

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 16.02.2021 23:04:47

Fantastični Kylian Mbappe s hat-trickom potopil nemočno Barcelono

Z današnjima dvobojema Barcelona - PSG in Leipzig - Liverpool se je začel izločilni del elitne nogometne lige prvakov. V prvih tekmah osmine finala sta bili uspešnejši ekipi iz Pariza in Liverpoola, ki sta zmagali s 4:1 in 2:0.

Prve tekme osmine finala potekajo še 17., 23. in 24. februarja, povratne pa 9., 10., 16. in 17. marca. V konkurenci so še trije slovenski nogometaši, poleg Kevina Kampla, ki se je predstavil danes, še Jan Oblak z Atleticom in Josip Iličić z Atalanto.

Kampl - igral je do 73. minute, ko ga je zamenjal Hee-Chan Hwang - je z Leipzigom gostil Liverpool, a na nevtralnem terenu v Budimpešti.

Prvi polčas je bil v znamenju angleške ekipe, ki je imela terensko premoč, a so bili nogometaši Leipziga zbrani v obrambi. Imeli pa so tudi najlepšo priložnost, ko je Dani Olmo že v četrti minuti zadel okvir gola. Pozneje so Kampl in soigralci prepustili pobudo tekmecem, ki pa niso bili učinkoviti ali pa je branil vratar Peter Gulacsi. V 37. minuti pa so v enem redkih protinapadov zadeli Nemci, toda zadetek ni obveljal, ker je bil Christopher Nkunku v prepovedanem položaju.

Liverpool pa je nato v nadaljevanju v 53. minuti prišel do zadetka, ki je bil posledica hude napake Marcela Sabitzerja v obrambi, po kateri je Mohamed Salah sam stekel pred vrata in premagal Gulacsija. Le pet minut pozneje je po praktično enaki akciji, ko je žogo kot zadnji v obrambi zgrešil Norid Mukiele, sam pred gol pritekel Sadio Mane in z drugim zadetkom na tekmi že odločil dvoboj.

Že danes pa so ljubitelji nogometa dobili tudi enega najtežje pričakovanih posladkov v tem delu tekmovanja. Obračun petkratnega prvaka Barcelone in PSG, ki spet ne more računati na prvega zvezdnika Neymarja. Danes sta ekipi na nek način lahko podoživeli svoj najbolj znan medsebojni obračun, ko je v sezoni 2016/17 pariška zasedba doma zmagala s 4:0, a je nato katalonska preobrnila skupni izid z zmago 6:1 na povratni.

Barcelona je začela bolje in imela premoč, ki pa je ostala jalova do 27. minute. Takrat so Parižani v kazenskem prostoru zrušili Frenkieja de Jonga, z bele točke pa je bil natančen Lionel Messi. A blaugrana je prednost hitro zapravila, saj je spretni Kylian Mbappe ob nezbrani obrambi iz bližine že pet minut pozneje poskrbel za 1:1.

V nadaljevanju so Parižani močno pritisnili. Vratar Marc-Andre Ter Stegen se je večkrat izkazal, a vsega ni mogel ubraniti. Najprej je klonil po slabem posredovanju Gerarda Piqueja, ko je odbito žogo pospravil v gol Mbappe, nato pa je Mosie Kean z glavo zadel za 3:1. Barca pa je do pravzaprav najlepše priložnosti prišla v 80. minuti, ko je vratar Parižanov Keylor Navas nespretno izbijal žogo, zadel Antoinea Griezmanna, žoga pa je le za las zgrešila njegova vrata. Za piko na i odličnemu večeru je nato Mbappe po hitrem protinapadu v 85. minuti dosegel "hat trick" za končnih 4:1.

Četrtfinalne tekme bodo 6. in 7. aprila ter 13. in 14. aprila, polfinalne 27. in 28. aprila ter 4. in 5. maja, finale pa bo 29. maja v Istanbulu.