Velika OKREPITEV! Simon Rožman je NAVDUŠEN, dobil je enega NAJBOLJŠIH NOGOMETAŠEV OLIMPIJE ...

sn
V izdihljajih prestopnega roka je trener Rijeke Simon Rožman v svoji slačilnici pozdravil veliko okrepitev.

Strokovnjak iz Štor je namreč uspel dobiti enega najboljših nogometašev Olimpije iz prejšnje sezone, saj je novi član Rijeke postal Luka Menalo.

Krilni napadalec se je poleti vrnil v Dinamo, ki ga je Olimpiji posodil za eno sezono. Res je, da so ga Ljubljančani želeli zadržati, a to ni bilo mogoče. Fant se je vrnil v Zagreb, kjer pa očitno nanj ne računajo.

In sledila je nova posoja. Luka Menalo bo do konca sezone posojen Rijeki, slednja pa bo imela takrat možnost, da tudi dokončno odkupi njegovo pogodbo.

Štiriindvajsetletni Menalo je za Dinamo v tekoči sezoni v prvenstvu vknjižil zgolj en nastop, na igrišču pa je bil samo 11 minut. Odigral je tudi 64 minut za drugo ekipo zagrebških modrih v drugi ligi.

Konec septembra je priložnost dobil v pokalu, kjer je bil Dinamo s 7:1 boljši od nižjeligaša Ferdinandovca, pri čemer je bil celo igralec tekme, saj je zabil dva gola in dodal še tri asistence, toda trenre Zoran Mamić v njem očitno ne vidi igralca, ki bi Dinamu lahko prinesel dodano vrednost.

Menalo je za zmaje odigral 38 tekem, na katerih je zabil 12 golov, prispeval pa je še osem asistenc.