03.02.2020 08:53:42

NORIŠNICA NA HRVAŠKEM! Prvič so v ligi uporabili VAR, ki je Hajduku prinesel kar TRI ENAJSTMETROVKE!

Vojko Bašić/CROPIX

V hrvaški prvi ligi je bil prvič uporabljen VAR.

Hrvati so minuli konec tedna dočakali uporabo in pomoč tehnologije pri sodniških odločitvah, oziroma tako imenovani VAR, ki je bil na tekmi med Varaždinom in Hajdukom uporabljen kar štirikrat. Prvič že v 14. minuti tekme, ko je sodnik preveril igranje z roko in Hajduku dosodil enajstmetrovko, ki pa je Splitčani niso izkoristili. Že 15 minut kasneje je spet prišlo do sporne situacije, sodnik je s pomočjo VAR-a razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja.

Hajduk je s pomočjo VAR-a prišel do še ene enajstmetrovke v 69. minuti tekme, spet je bilo v igri igranje z roko. In ne boste verjeli, zaradi VAR-a je Hajduk prišel do še tretje enajstmetrovke na tekmi, tokrat zaradi prekrška v kazenskem prostoru. Splitčani so na koncu slavili s 3:0, kdo ve, kako bi se tekma končala, če vse skupaj ne bi preverjali z VAR-om.