Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 17.09.2019 23:27:02

Kakšen šok za EVROPSKE PRVAKE! Klonili so že na prvi tekmi, najbolj pa so navdušili ... AVSTRIJCI!

Liverpool, branilec naslova v nogometni ligi prvakov, je novo sezono elitnega klubskega tekmovanja začel s porazom z 0:2 v gosteh proti Napoliju. Junak 1. kroga pa je postal 19-letni norveški napadalec Salzburga Erling Braut Haaland s tremi zadetki v prvem polčasu na obračunu z Genkom (6:2).

V skupini F so nogometaši milanskega Interja igrali neodločeno 1:1 s praško Slavio. V Milanu, kjer je celo tekmo za Inter branil Samir Handanović, se je prvi polčas končal brez zadetkov, nekaj nevarnejši so bili gostitelji, a so Čehi opozorili nase. In v 65. minuti so tudi povedli, iz bližine je Handanovića ugnal Peter Olayinka. Inter je bil že na pragu presenetljivega poraza, v drugi minuti sodniškega dodatka pa le izvlekel točko z golom Nicoloja Barrelle. Pred tem je Stefano Sensi zatresel prečko.

Na drugi tekmi skupine je Borussia Dortmund igrala 0:0 proti enemu favoritov Barceloni. V priložnosti polni tekmi, v kateri so bili predvsem v drugem polčasu nevarnejši Nemci, so slednji v 57. minuti zastreljali najstrožjo kazen, Marcu Reusu je poskus obranil Marc-Andre ter Stegen. Sledil je vstop v igro Lionela Messija, ki je zamenjal rosno mlado Barcelonino odkritje sezone Ansuja Fatija, a to Kataloncem ni pomagalo. V 77. minuti so bili domači namreč znova blizu zadetka, zatresli so prečko prek Juliana Brandta.

V skupini G je Lyon gostil Zenit iz Sankt Peterburga ter prav tako igral 1:1. Rusi so povedli v 41. minuti, ko je zadel Serdar Azmoun. V 50. minuti je z bele pike izenačil Memphis Depay. Benfica pa je igrala proti Leipzigu ter izgubila z 1:2. Gola za Nemce, pri katerih zaradi poškodbe gležnja ni bilo Kevina Kampla, je dosegel Timo Werner v 69. in 79. minuti. Pri domačih je v 84. minuti zadel Haris Seferović.

V skupini E je Salzburg gostil Genk in ga premagal kar s 6:2. Avstrijci so povedli že v drugi minuti, ko je zadel po mnenju strokovnjakov "čudežni" Haaland, sin nekdanjega nogometaša Alf-Ingeja Haalanda. Isti igralec je znova udaril v 34. minuti za 2:0, na 3:0 pa je v 36. minuti povišal Hee-Chan Hwang.

Jhon Lucumi je v 40. minuti Genku vzbudil nekaj upanja, a ga je takoj pokopal izjemni Haaland v 45. minuti s svojim tretjim zadetkom na tekmi. V sodniškem dodatku je za 5:1 poskrbel Dominik Szoboszlai. Sedmi gol na obračunu je za 5:2 dosegel Mbwana Samata v 52. minuti, osmega za 6:2 pa Andreas Ulmer v 66.

Na derbiju skupine E sta se udarila Napoli in branilec naslova Liverpool. Razburljivo tekmo s kar nekaj priložnostmi na obeh straneh je odločila najstrožja kazen, ki jo je v 82. z bele pike izvedel Dries Mertens. Že v sodniškem dodatku je zmago Italijanov potrdil Fernando Llorente.

V skupini H je presenečenje prejšnje sezone Ajax premagal Lille s 3:0. Tekmo, že pred njo je policija aretirala približno sto navijačev Lilla zaradi neredov, so Nizozemci dobro začeli in povedli v 18. minuti prek Quincyja Promesa. V 50. je prednost podvojil Edson Alvarez, za 3:0 pa je zadel Nicolas Tagliaficov 62. minuti.

Chelsea pa je na drugi tekmi gostil Valencio in izgubil z 0:1. Špance je do vodstva in zmage v 75. minuti pripeljal Rodrigo.

V sredo bodo še preostale tekme prvega kroga. Med njimi "slovenski" obračun, ko se bosta v skupini C merila Petar Stojanović z zagrebškim Dinamom in Josip Iličić z Atalanto. Jan Oblak bo v skupini D z madridskim Atleticom gostil Juventus.