Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 09.01.2019 11:27:05

KLUB JE POTRDIL, da se ALEX FERGUSON prav zares vrača na klop Manchestra Uniteda

Veliki Alex Ferguson se bo vrnil na klop Manchestra Uniteda, so objavili Angleži.

Ne gre za novinarsko raco, prav zares bo Ferguson spet vodil rdeče vrage. To je potrdil tudi klub in pojasnil, da bodo pripravili spektakel ob 20. obletnici finala lige prvakov iz leta 1999 - v enem najbolj znamenitih finalnih tekem je v Barceloni Manchester United v sodniškem podaljšku premagal Bayern z 2:1.

ferguson solskjaer

Gotovo se spomnite čarobnega večera na stadionu Camp Nou. Nemci so z zadetkom Maria Baslerja v 6. minuti praktično celotno srečanje ohranjali vodstvo in zanesljivo korakali proti evropskemu naslovu, potem pa sta v sodniškem dodatku dva rezervista angleškega moštva spreobrnila izid - v 91. minuti je izid izenačil Teddy Sheringham, dve minuti pozneje pa je zmago on naslov rdečim vragom prinesel zdajšnji trener Ole Gunnar Solskjaer.

V načrtu je ponovite spektakla z večino zvezdnikov iz tistega finala, Angleži napovedujejo udeležbo Davida Beckhama, Ryana Giggsa, Teddyja Sheringhama ... in tudi trenerja Alexa Fergusona, ki je že potrdil sodelovanje. Legendarni Škot se rad spominja ene najbolj razburljivih tekem v klubski zgodovini: "To je bila in bo ostala ena od mojih najljubših zmag v karieri."

manchester united bayern

Če bo vse šlo po načrtih, bo nemško moštvo vodil Ottmar Hitzfeld, ki bo spet vodil zvezdnike, kot so Oliver Kahn, Lothar Matthäus, Stefan Effenberg in ostali. Tekmo pa bo seveda sodil legendarni Italijan Pierluigi Collina.

Tekma bo natančno 20 let pozneje - 26. maja. Ves izkupiček od tekme bo šel v humanitarne namene.