Zato je prišlo do uvedbe finančnega fair playa, saj bi s tem bogatim klubom onemogočili, da kar kupujejo igralce. Toda lani smo vseeno doživeli rekorden prestop, ko je PSG za Neymarja Barceloni odštel kar 222 milijonov evrov. Vendar se je nato zgodilo še nekaj, PSG je poleg Brazilca kupil še Kyliana Mbappeja in zanj Monacu plačal 145 milijonov. Kako je to mogoče? Očitno je, saj imajo vsaka pravila luknje, ki jih prebrisani uradniki iščejo, navadno najdejo in seveda tudi izkoristijo.
Seveda je jasno, da so Parižani na prefinjen način izigrali pravila. Res pa je tudi, da bo v ponedeljek PSG moral Monacu plačati dogovorjenih 145 milijonov, saj se mu na ta dan izteče pogodba. In ker je klub poleti s prodajo igralcev iztržil samo 65 milijonov, bo moral nekako izpolniti zahteve finančnega fair playa (v enem letu naj bi lahko kupil igralce za toliko denarja, kot ga dobi od prodaje).
Zato bo Uefa naslednji teden odločala o tem, ali bo PSG kaznovala zaradi kršenja pravil. To so od Uefe že na začetku leta zahtevali tudi pri španski nogometni zvezi. In če bodo pristojni ugotovili, da je PSG kršil pravila, bi ga lahko kaznovali s prepovedjo nasotpanja v Evropi, obstaja tudi možnost, da ne bo mogel registrirati Mbappeja. Hkrati pa bo verjetno prisiljen prodati katerega od svojih zvezdnikov.