Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

gabriela anamaria goltes Ekipa24.si

Dončićeva Anamaria spet 'topi srca'! Srček in ...

2 05.08.2018 11:43:58

KOT NA VRTILJAKU! Sanjski debi v Švici, MOJSTROVINA nekdanjega zmaja Elekeja (video)

vszi
Blessing Eleke je zablestel že na svojem debiju v švicarski ligi.

"Blessing, Blessing, Blessing!" so vzklikali navijači Luzerna po koncu tekme z Luganom, potem ko je Blessing Eleke potreboval vsega deset minut, da je že zablestel v vsem svojem sijaju. Nekdanji nogometaš Olimpije je v soboto debitiral v državnem prvenstvu Švice in svojemu klubu prinesel zmago s 4:2. Eleke, ki se je v Švico preselil iz izraelskega Ashdoda, je tekmo sicer začel na klopi za rezerve, trener Rene Weiler ga je v igro poslal v 64. minuti. Že deset minut kasneje je Nigerijec pokazal, kaj zares zmore. Žogo je prejel nekaj metrov od polovice igrišča, nakar je krenil proti golu tekmeca in ob tem branilce Lugana zavrtel kot na vrtiljaku. Njegov zadetek, ki je bil zadnji na tekmi, je bil dejansko prava mojstrovina, ne zgolj zaradi preigravanja, marveč tudi zaradi izredno natančnega zaključka.

Elekejevemu prvencu v švicarski ligi je bil sicer priča tudi nogometaš iz Slovenije. V gostujoči ekipi se je namreč dokazoval reprezentant Domen Črnigoj, ki je v igro prišel v 56. minuti.