Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

25 02.03.2017 22:48:31

Grozljiv padec Fernanda Torresa (video)

Tekma 25. kroga španskega prvenstva je šla proti koncu, s prijateljskim izidom 1:1 bi šla bržčas kmalu v pozabo, potem pa se je zgodilo...

V 84. minuti tekme sta za žogo skočila Alex Bergantiños in Fernando Torres, slednji pa je tako grdo padel na glavo, da mu je domnevno potegnilo jezik nazaj, ob nevarnosti zadušitve pa je obležal nezavesten. Igralci obeh ekip, ki so bili prvi pri njemu, so začeli kriliti z rokami in klicali zdravniško pomoč. Najbolj šokiran je bil Torresov soigralec Jose Maria Gimenez, ki si je zakrival obraz, češ da tega ne more gledati.

Po nekajminutni prekinitvi so zdravniki Torresa odnesli iz igrišča, srečanje pa se je po hitrem postopku, brez večjih priložnosti, končalo. Za delitev točk je sicer za domačine že v 13. minuti zadel Romun Florin Andone, v 68. minuti pa je z atraktivnim zadetkom izenačil Francoz Antoine Griezmann.

Kmalu po koncu tekme so vendarle v javnost prišle dobre novice. Torres ni v življenjski nevarnosti, prebudil se je in že spregovoril. Vseeno bo ostal v bolnišnici na opazovanju.

V vratih Atletica je stal Jan Oblak in bil posredno kriv za prejeti zadetek.