26.11.2016 18:09:04

Šok v Liverpoolu: Grozljiva poškodba Coutinha (video)

Liverpool je s popoldansko zmago nad Sunderlandom (2:0) vsaj začasno zasedel vrh lestvice angleške premier lige.

Toda kljub osvojenim trem točkam v taboru Redsev niso pretirano zadovoljni, temveč močno pretreseni in zaskbljeni, saj so zmago zelo drago plačali.

Že v prvem polčasu so namreč ostali brez enega svojih ključnih mož Philippeja Coutinha, ki bo odsoten dlje časa. Štiriindvajsetletni napadalno usmerjeni vezist je namreč po eni izmed akcij obležal na tleh. Po njegovem izrazu na obrazu in gestikuliranju je bilo hitro jasno, da gre za hujšo poškodbo.

Stadion je obnemel, medtem pa je klubska zdravniška služba hitro prihitela na pomoč nesrečnemu Brazilcu. Kar nekaj minut je trajalo, preden so fanta na nosilih odnesli z zelenice in ga nato z rešilnim avtomobilom odpeljali v bolnišnico.

Podrobnejše preiskave bodo pokazale, za kako hudo poškodbo gre, po posnetku sodeč pa je Coutinho, ki je v premier ligi letos dosegel pet zadetkov in prispeval še pet podaj, utrpel zlom noge.