Totti vstopil v 86. minuti in z dvema zadetkoma Romi zagotovil zmago (video)

reuters

Francesco Totti je veliki junak sredinih obračunov v italijanskem prvenstvu.

Francesco Totti je ikona Rome, ki se bo po koncu letošnje sezone poslovil od italijanskega nogometa. V zadnjem času je polnil stolpce predvsem zaradi spora s trenerjem Lucianom Spallettijem, včeraj pa je kljub 39 letom starosti dokazal, da še ni za staro šaro.

Roma se je v 34. krogu serie A pomerila s Torinom, ki je v večnem mestu do 87. minute vodil z 2:1. Za domače je takrat izenačujoč zadetek dosegel Totti, ki je v igro vstopil le nekaj sekund pred tem.

Toda s tem se ni zadovoljil, dve minuti kasneje je imela Roma na voljo enajstemtrovko, dolgoletni kapetan ekipe pa je odgovornost prevzel nase. Najstrožjo kazen je uspešno pretvoril v vodstvo s 3:2, kar je bil tudi končni izid.

Roma se je s to zmago utrdila na tretjem mestu prvenstvene lestvice, ki v naslednji sezoni prinaša igranje v kvalifikacijah za ligo prvakov.