20.04.2015 22:52:46

Serie A: Fiorentina izgubila na svojem igrišču (video)

vszi

V zadnji tekmi 31. kroga najmočnejšega italijanskega prvenstva sta si nasproti stala Fiorentina in Verona.

Vijoličasti so bili pred srečanjem velik favorit, saj se borijo za mesta, ki vodijo v ligo Europa, medtem ko je Verona uvrščena bolj pri dnu lestvice.

Vendar pa domačini tega na igrišču niso dokazali. Še več, tri točke so odšle v mesto Romea in Julije. Gostje so namreč slavili z 1:0, zmagoviti zadetek pa dosegli v 90. minuti, ko je Neta premagal rezervist Obbadi. Fiorentina je imela najlepšo priložnost za zadetek v 67. minuti, a je Rafael ukrotil Diamantijev strel z bele točke.

Josip Iličić je srečanje začel v udarni enajsterici domače ekipe, igro pa zapustil po slabi uri igre. Njegov soigralec Jasmin Kurtić je dvoboj spremljal s klopi.

MILANSKI DERBI BREZ ZADETKOV
Na prvi nedeljski tekmi je vseh 90 minut odigral tudi slovenski vezist Dejan Lazarević, na koncu pa se je Sassuolo proti sedmi ekipi italijanskega prvenstva - Torinu - veselil točke.

Do točke je prišel tudi Chievo, ki je na domači zelenici remiziral z Udinesejem. Po vodstvu domačih je v 71. minuti za izenačenje poskrbel ravno kapetan reprezentance Boštjan Cesar, ki je dosegel avtogol. Njegov klubski kolega Valter Birsa, ki je igral celo srečanje, si je prisužil rumeni karton.

Zmago je slavil Palermo Siniše Anđelkovića, ki je z 2:1 odpravil Genoo.

Vrhunec 31. kroga italijanskega prvenstva se je zgodil v nedeljo, ko je bil na sporedu vedno vroči milanski derbi. Dvoboj Interja in Milana se je tokrat končal brez zadetkov. Samir Handanović je tako še desetič v sezoni svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, modro-črni pa kljub temu na lestvici zasedajo šele deseto mesto. Milan je s točko prednosti deveti.