jb
jb
02.10.2014 23:00:23

Liga Europa: Iličić in Kampl strelsko razpoložena

Danes so v ligi Europa na sporedu obračuni drugega kroga. Izkazala sta se dva Slovenca, Josip Iličić je prispeval zadetek in podajo, mrežo pa je zatresel tudi Kevin Kampl.

Sosednja Rijeka je gostila lansko zmagovalko lige Europa Sevillo. Slednja je sicer dobila prvi polčas z 1:0, v drugem pa so zagospodarili domači nogometaši. Slednjim je šel na roko tudi rdeči karton, ki ga je po prekršku v kazenskem prostoru prejel Thimothee Kolodziejczak, z bele točke pa je bil uspešen Andrej Kramarić. Varovance Matjaža Keka je v vodstvo popeljal Zoran Kvržić, a so domači tik pred koncem doživeli hladen tuš, saj je za končni izid 2:2 poskrbel Mbia. Goran Cvijanović je igral od prve do zadnje minute, tretjega Slovenca pri Rijeki Mirala Samardžića pa zaradi poškodbe stegenske mišice ni bilo v kadru.

Odlično predstavo je prikazal od Katanca prečrtani Josip Iličić. Slednji je bil očitno še dodatno motiviran, saj je bil eden ključnih mož pri zmagi Fiorentine nad Dinamom iz Minska. Dosegel je namreč drugi zadetek svoje ekipe in bil podajalec pri tretjemu. Jasmin Kurtić (Fiorentina) je srečanje spremljal s klopi za rezervne igralce.

Manj uspešen je bil Standard. Klub Martina Milca je po zmagi v uvodnem krogu tokrat moral priznati premoč Feyenoordu, Štajerec pa je odigral vseh 90 minut.

V poznih večernih urah se je zmage veselil tudi Salzburg, katerega barve brani Kevin Kampl. Slovenski reprezentant je v 36. minuti izenačil na 1:1, delo pa je šest minut kasneje dokončal Soriano, ki je tako domači Astri prizadejal še drugi poraz v letošnji sezoni drugorazrednega evropskega tekmovanja.

Nove tri točke je osvojil še Inter. Domači strateg Walter Mazzarri je slovenskega vratarja Samirja Handanovića tokrat posedel na klop, kljub temu pa je bil Qarabag brez možnosti za uspeh, saj so črno-modri slavili z 2:0. Visoko zmago je zabeležil tudi Villarreal. Španci, ki do konca koledarskega leta ne bodo mogli računati na Bojana Jokića, so bili s kar 4:0 boljši od Apollona.

Od Slovencev je bil danes dejaven še Branko Ilić, a je igrišče moral zapustiti sklonjene glave. Njegov Partizan je namreč v gosteh pri Asterasu izgubil z 2:0, Ilić pa se je v statistiko vpisal z rumenim kartonom.

2. krog lige Europa

SKUPINA A
ZÜRICH (Švi) – BORUSSIA M. (Nem) 1:1 (1:1)
1:0 Etoundi (23), 1:1 Nordtveit (25)

VILLARREAL (Špa) – APOLLON (Cip) 4:0 (2:0)
1:0 Moreno (9), 2:0 Espinosa (44), 3:0 Espinosa (51), 4:0 Moreno (82)

SKUPINA B
HJK HELSINKI (Fin) – BRUGGE (Bel) 0:3 (0:1)
0:1 Heikkinen (19, avtogol), 0:2 de Sutter (70), 0:3 De Bock (78)

TORINO (Ita) – FC KØBENHAVN (Dan) 1:0 (0:0)
1:0 Quagliarella (94, enajstmetrovka)

SKUPINA C
ASTERAS (Grč) – PARTIZAN (Srb) 2:0 (1:0)
1:0 Usero (22), 2:0 Parra (52)
Branko Ilić (Partizan) je odigral vseh 90 minut in v tem času prejel rumeni karton.

TOTTENHAM (Ang)  - BEŠIKTAŠ (Tur) 1:1 (1:0)
1:0 Krane (27), 1:1 Ba (89, enajstmetrovka)

SKUPINA D
ASTRA (Rom) – SALZBURG (Avt) 1:2 (1:2)
1:0 Seto (15), 1:1 Kampl (36), 1:2 Soriano (42)
Kevin Kampl (Salzburg) je odigral celoten obračun.

CELTIC (Ško) – DINAMO ZG (Hrv) 1:0 (1:0)
1:0 Commons (6)

SKUPINA E
DINAMO M. (Rus) – PSV EINDHOVEN (Niz) 1:0 (0:0)
1:0 Žirkov (93)

ESTORIL (Por) - PANATHINAIKOS (Grč) 2:0 (0:0)
1:0 Kleber (52), 2:0 Amado (66)

SKUPINA F
INTER (Ita) – QARABAG (Aze) 2:0 (1:0)
1:0 D'Ambrosio (18), 2:0 Icardi (85)
Samir Handanović (Inter) je srečanje spremljal s klopi, Reneja Krhina pa ni bilo v kadru Interja.

ST. ETIENNE (Fra) - DNIPRO (Ukr) 0:0

SKUPINA G
FEYENOORD (Niz) – STANDARD (Bel) 2:1 (0:0)
1:0 van Beek (47), 1:1 Viera (65), 2:1 Manu (84)
Martin Milec (Standard) je odigral celoten obračun.

RIJEKA (Hrv) – SEVILLA (Špa) 2:2 (0:1)
0:1 Aspas (26), 1:1 Kramarić (53, enajstmetrovka), 2:1 Kvržić (68), 2:2 Mbia (91)
Goran Cvijanović (Rijeka) je odigral celoten obračun.

SKUPINA H
KRASNODAR (Rus) – EVERTON (Ang) 1:1 (1:0)
1:0 Ari (43), 1:1 Eto'o (82)

WOLFSBURG (Nem) - LILLE (Fra) 1:1 (0:0)
0:1 Origi (77), 1:1 de Bruyne (82)

SKUPINA I
SLOVAN B. (Svk) - NAPOLI (Ita) 0:2 (0:1)
0:1 Hamšik (35), 0:2 Higuain (74)

SPARTA PRAGA  (Češ) – YOUNG BOYS (Švi) 3:1 (2:0)
1:0 Vacha (27), 2:0 Lafata (29), 2:1 Hoarau (52), 3:1 Lafata (85)

SKUPINA J
AALBORG (Dan) – RIO AVE (Por) 1:0 (0:0)
1:0 Helenius (46)

DINAMO KIJEV (Ukr) – STEAUA (Rom) 3:1 (1:0)
1:0 Jarmolenko (40), 2:0 Kravec (66), 2:1 Rusescu (89), 3:1 Teodorczyk (92)

SKUPINA K
DINAMO MINSK (Blr) – FIORENTINA (Ita) 0:3 (0:1)
0:1 Aquilani (33), 0:2 Iličić (61), 0:3 Bernardeschi (67)
Josip Iličić (Fiorentina) je bil na igrišču vseh 90 minut, poleg zadetka je prispeval še podajo za 3:0, njegov soigralec Jasmin Kurtić je srečanje spremljal s klopi.

GUINGAMP (Fra) – PAOK (Grč) 2:0 (0:0)
1:0 Marveaux (47), 2:0 Marveaux (50)