24.09.2014 21:58:56

Bundesliga: Dortmundčani izvlekli remi

bvb.de

Najboljši nemški klubi so odigrali dvoboje petega kroga.

Slovenska reprezentančna branilca Mišo Brečko in Dominic Maroh sta s Kölnom gostovala pri Hannovru. Obramba kozličkov je prejela prvi zadetek v sezoni in hkrati doživela tudi prvi poraz. Domačini so slavili z 1:0, Brečko in Maroh pa sta bila na igrišču od prvega do zadnjega sodniškega žvižga.

Tim Matavž je z Augsburgom izgubil v Leverkusnu. Tudi tu so domačini slavili z 1:0, slovenski napadalec pa je v igro vstopil v 80. minuti.

Zelo zanimivo je bilo v Dortmundu, kjer je gostoval Stuttgart, ki je do 73. minute vodil z 2:0. Nato pa so rumeno-črni zadeli dvakrat in izvlekli točko. Gostje so tako tudi po petih krogih brez zmage, podobno kot Hamburg, ki je tokrat izgubil v Mönchengladbachu.

Do tega kroga vodilni Paderborn je v torek gostoval na münchenski Allianz Areni. Novinec v prvoligaški druščini ni bil kos razpoloženim nogometašem Bayerna, ki so z dvema zadetkoma Götzeja ter enim Lewandowskega in Müllerja slavili s 4:0. S tem so Bavarci tudi prevzeli vodstvo na lestvici.

Werder še naprej čaka na prvo zmago v sezoni, tokrat je v Bremnu izgubil z naslednjim nasprotnikom Maribora v ligi prvakov Schalkejem. Gostje iz Gelsenkirchna so slavili s 3:0, vse zadetke pa so dosegli v drugem polčasu.

Pravo golijado so videli gledalci v Hoffenheimu, kjer je gostoval Freiburg. Na tekmi je bilo doseženih šest zadetkov, domačini pa so v tretji minuti sodniškega podaljška le uspeli priti do remija - 3:3.

V lokalnem derbiju je Mainz gostoval v Frankfurtu in po vodstvu z 2:0 iztržil točko, na koncu je bilo 2:2. Varovanci danskega stratega Kasperja Hjulmanda na lestvici zasedajo peto mesto, njihov napadalec Šindži Okazaki pa se je spet vpisal med strelce in je s petimi doseženimi zadetki najboljši strelec tekmovanja.

5. krog nemškega prvenstva

BAYERN - PADERBORN 4:0 (2:0)
1:0 Götze (8), 2:0 Lewandowski (14), 3:0 Götze (73), 4:0 Müller (86)

HOFFENHEIM - FREIBURG 3:3 (1:2)
0:1 Frantz (33), 0:2 Frantz (35), 1:2 Elyounoussi (44), 2:2 Rudy (63), 2:3 Darida (75), 3:3 Vestergaard (90+3)

WERDER BREMEN - SCHALKE 0:3 (0:0)
0:1 Meyer (48), 0:2 Neustädter (51), 0:3 Barnetta (85)

EINTRACHT F. - MAINZ 2:2 (1:2)
0:1 Hofmann (41), 0:2 Okazaki (44), 1:2 Meier (45+1), 2:2 Seferović (82)

BORUSSIA D. - STUTTGART 2:2 (0:0)
0:1 Didavi (48), 0:2 Didavi (68), 1:2 Aubameyang (73), 2:2 Immobile (86)

BAYER LEV. - AUGSBURG 1:0 (1:0)
1:0 Son Heung-Min (33)