27.08.2014 22:41:26

Branilec Ludogorca junak v loteriji enajstmetrovk, slovo Kampla

Red Bull Salzburg

Znanih je vseh deset moštev, ki so se preko zadnjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov uvrstili v najelitnejše evropsko klubsko tekmovanje. Ludogorec Romana Bezjaka je uspel slaviti po izvajanju enajstmetrovk proti Steaui, presenetljivo pa je izpadel Salzburg našega Kevina Kampla.

Danes sta v zadnjem krogu kvalifikacij za ligo prvakov bila na delu dva Slovenca. Kevin Kampl je s svojim Salzburgom doživel pravo blamažo na gostovanju pri švedskem Mälmoju in izgubil s kar 3:0 ter tako posledično izpadel, slovenski reprezentančni vezist je odigral celoten obračun.

Več sreče je imel slovenski reprezentančni napadalec Roman Bezjak, ki se s svojim Ludogorcem meri proti bukareški Steaui. Potem ko je na prvi tekmi romunjski prvak v Bukarešti slavil z 1:0, je na povratni tekmi v 90. minuti edini zadetek na tekmi za bolgarskega prvaka dosegel Wanderson in tako Ludogorcu zagotovil podaljške. Bezjak je zadetek svojega kluba pospremil s klopi za rezervne igralce, zamenjan je bil namreč v 77. minuti. V podaljšku zadetkov ni bilo, tako da so o zmagovalcu odločale enajstmetrovke. Pred streli z bele točke pa so bili v zelo podrejenem položaju nogometaši Ludogorca. Njihov vratar Vladislav Stojanov je namreč v 119. minuti dobil rdeči karton in ker Ludogorec ni imel več možnosti zamenjave, je med vratnici stopil kar branilec Cosmin MoțiRomunjski branilec v vrstah bolgarskega kluba pa ni bil samo vratar v seriji enajstmetrovk, temveč je tudi pogumno izvedel prvi strel iz bele točke za Ludogorec in tudi zadel. Po doseženem zadetku je stopil na vrata in skorajda zaustavil strel Keserüja, a je bil malce prekratek. V drugi seriji je strelec edinega zadetka na tekmi Wanderson izjemno slabo izvedel enajstmetrovko in jo zgrešil, a rešil ga je Moți, ki je z izvrstno obrambo zaustavil strel Pirvulescuja. V naslednjih dveh serijah so bili igralci na obeh straneh natančni, a Moți je vsakič uganil smer strela romunjskih nogometašev in bil zelo blizu obrambe. V sedmi seriji pa je Romun uspel ubraniti še drugo enajstmetrovko svojim sonarodnjakom in Ludogorec popeljati v ligo prvakov!

Z nekaj težavami je uspel napredovati londonski Arsenal, ki je z zadetkom Alexisa Sancheza v sodnikovem podaljšku prvega polčasa uspel slaviti z 1:0 proti Bešiktašu. Topničarji so zadnjih petnajst minut igrali z igralcem manj na terenu, izključen je bil Matthieu Debuchy, Turki so z vsemi močmi poskusili zabiti izenačujoč zadetek, ki bi jih odpeljal v ligo prvakov, a ni jim uspelo. S skupnim izidom 1:0 se je v ligo prvakov uvrstil Arsenal.

Na papirju najmočnejši par v zadnjem krogu kvalifikacij za ligo prvakov je bil zagotovo tisti, kjer sta si nasproti stala lani četrtouvrščeno moštvo španske prve lige Athletic Bilbao in tretjeuvrščena ekipa italijanske lige Napoli. Po prvi tekmi so bili v majhni prednosti Baski, ki so na vročem gostovanju v Neaplju iztržili ugodni remi 1:1. Toda povraten obračun so boljše začeli Neapeljčani, v vodstvo jih je popeljal Marek Hamšik, a v nadaljevanju so Baski uspeli izid popolnoma obrniti, na krilih odličnega Aritza Aduriza so povedli 2:1, napredovanje Athletica pa je z zadetkom potrdil Ibai Gomez

Že včeraj si je skupinski del lige prvakov priigralo pet klubov, med katerimi je bil tudi Maribor. Velja omeniti še srečanje v Sankt Peterburgu, kjer je moral belgijski Standard s 3:0 priznati premoč Zenitu, poraz svoje ekipe pa je s klopi za rezervne igralce spremljal nekdanji član Maribora Martin Milec.

IZIDI 4. KROGA KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV

- torek
ZENIT* - STANDARD LIEGE 3:0 (1:0) /1:0/
1:0 Rondon (30), 2:0 Hulk (54, enajstmetrovka), 3:0 Hulk (58)
Martin Milec (Standard Liege) je srečanje spremljal s klopi.

APOEL* - AALBORG 4:0 (2:0) /1:1/
1:0 Oliveira (28), 2:0 De Vincenti (43), 3:0 Aloneftis (64), 4:0 Sheridan (75)

PORTO* - LILLE 2:0 (0:0) /1:0/
1:0 Brahimi (49), 2:0 Martinez (69)

CELTIC - MARIBOR* 0:1 (0:0) /1:1/
0:1 Tavares (75)

BATE BORISOV* - SLOVAN BRATISLAVA 3:0 (1:0) /1:1/
1:0 Gordejchuk (41), 2:0 Krivec (84), 3:0 Rodijonov (85)

- sreda
ARSENAL* - BEŠIKTAŠ 1:0 (0:0) /0:0/
1:o Sanchez (45)

BAYER LEVERKUSEN* - FC KØBENHAVN 4:0 /3:2/
1:0 Son (2), 2:0 Calhanoglu (7), 3:0 Kießling (31, enajstmetrovka), 4:0 Kießling 65)