06.08.2014 22:47:54

Salzburg in Ludogorec uspešna

Pop TV

Danes so bile na sporedu preostale povratne tekme 3. kroga kvalifikacij za ligo prvakov.

Že v torek so se Mariborčani v Larnaki pomerili s telavivskim Maccabijem in si z dvema zadetkoma Agima Ibraimija zagotovili napredovanje v zadnji krog kvalifikacij za ligo prvakov. Končni izid je bil 2:2.

Poleg slovenskega prvaka sta se sinoči v boj za napredovanje podali še dve moštvi s slovenskim pridihom. Belgijski Standard je izločil grški Panathinaikos, a brez pomoči Martina Milca, saj ga ni bilo niti na klopi za rezervne igralce.

Manj uspešen je bil Debrecen, Reneja Miheliča (poškodba) in Daliborja Volaša ni bilo na klopi, ki je v Belorusiji branil minimalno prednost (1:0) proti BATE Borisovu. Vse do zadnjih trenutkov srečanja mu je dobro kazalo, v četrti minuti sodnikovega dodatka pa je prejel tretji zadetek, s katerim so si napredovanje zagotovili gostitelji.

V sredo je bil pred zahtevno nalogo AEL iz Limasola, Nejca Potokarja ni bilo v postavi, ki se je odpravil na težko gostovanje v St. Peterburg. Zenit je upravičil vlogo favorita in z zmago s 3:0 odpravil vse dvome o napredovanju.

Salzburg, ki je presenetljivo izgubil prvo srečanje s kazahstanskim Qarabagom (1:2), je v Avstriji slavil z 2:0 in se uvrstil v zadnji krog kvalifikacij. Kevin Kampl je za domačo ekipo igral do 86. minute, drugi zadetek pa je Salzburg dosegel tudi po njegovi zaslugi, saj je njegov odbitek v mrežo pospravil Martin Hinteregger.

V sredo sta bila od "slovenskih" klubov dejavna še Partizan in Ludogorec. Bolj vesel je bil lahko po koncu srečanja Roman Bezjak, sej je bil remi z 2:2 dovolj za napredovanje Ludogorca, medtem ko je Branko Ilić s Partizanom obstal v tretjem krogu. Bezjak je sicer odigral vseh 90. minut in v tem času prejel rumeni karton, Ilić pa je v igro vstopil v drugem polčasu, njegova statistika pa je ostala prazna.

PARI 3. KROGA KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV

- v torek
BATE BORISOV* - DEBRECEN 3:1 (1:1) /0:1/
0:1 Sidibe (20, 11-m), 1:1 Volodko (39), 2:1 Rodionov (66), 3:1 Krivec (94)
Reneja Miheliča (poškodba) in Daliborja Volaša ni bilo v postavi gostujoče ekipe.

PANATHINAIKOS - STANDARD LIEGE* 1:2 (1:2) /0:0/
1:0 Arslanagić (17, ag), 1:1 Mbombo (36), 1:2 M'Poku (41)
Martina Milca ni bilo v postavi gostujoče ekipe.

MACCABI TEL AVIV - MARIBOR* 2:2 (1:1) /0:1/
0:1 Ibraimi (36), 1:1 Haim (42), 2:1 Basat (54), 2:2 Ibraimi (55)

LILLE* - GRASSHOPPERS 1:1 (1:1) /2:0/
1:0 Balmont (20), 1:1 Abrashi (33)

- v sredo
ZENIT* - AEL LIMASOL 3:0 (0:0) /0:1/
1:0 Rondon (55), 2:0 Danny (88), 3:0 Keržakov (92)
Nejca Potokarja ni bilo v postavi gostujočega moštva.

APOEL* - HJK HELSINKI 2:0 (2:0) /2:2/
1:0 Sheridan (18), 2:0 De Vincenti (43, 11-m)

MALMÖ* - SPARTA PRAGA 2:0 (1:0) /2:4/
1:0 Rosenberg (35), 2:0 Rosenberg (55)

ŠERIF - SLOVAN BRATISLAVA* 0:0 /1:2/

BEŠIKTAŠ* - FEYENOORD 3:1 (1:0) /2:1/
1:0 Ba (28), 1:1 Manu (74), 2:1 Ba (80), 3:1 Ba (86)

STEAUA* - AKTOBE 2:1 (2:0) /2:2/
1:0 Chipciu (3), 2:0 Stanciu (39), 2:1 Kapadze (85)

FC KØBENHAVN* - DNIPRO 2:0 (1:0) /0:0/
1:0 Cornelius (36), 2:0 Kadrii (52)

SALZBURG* - QARABAG 2:0 (2:0) /1:2/
1:0 Hinteregger (18), 2:0 Hinteregger (34)

PARTIZAN - LUDOGOREC* 2:2 (2:2) /0:0/
0:1 Marcelinho (19), 0:2 Marcelinho (22), 1:2 Skuletić (30), 2:2 Skuletić (35)
Roman Bezjak (Ludogorec) je odigral celo tekmo (v 43. minuti je prejel rumeni karton), medtem ko je Branko Ilić (Partizan) v igro vstopil v drugem polčasu.

/-:-/ rezultat prve tekme