03.04.2016 15:31:45

Teja Belak osma na gredi

Grega Wernig
Teja Belak

Edina slovenska finalistka drugega finalnega dne svetovnega pokala v športni gimnastiki v Cottbusu Teja Belak je na gredi osvojila osmo mesto. Ljubljančanka je ob doskoku padla in tekmovanje končala z oceno 11,633. Zmagala je Poljakinja Katarzyna Jurkowska-Kowalska (14,033).

"Nisem naredila vezave, potem sem še padla pri doskoku. Drugih napak ni bilo," je uvodoma razložila Belakova. Ljubljančanka je v finalu preskoka pri prvem skoku padla že v soboto, ko je bila precej bolj razočarana kot danes.

"Sem in nisem razočarana, glede na malo treninga, ki sem ga imela. Dva meseca nisem trenirala zaradi težav z nogo. Dovolj sem naredila. V kvalifikacijah se mi je posrečilo, v finalu ne. Pozna se mi pomanjkanje treninga. Iz tekme v tekmo gre bolje," je še dodala Belakova, ki med 8. in 10. aprilom ena glavnih slovenskih adutinj na domačem svetovnem pokalu v Ljubljani. V Stožicah bo nastopila na vseh orodjih, saj jo potem čaka predolimpijski turnir v Riu, kjer bo lovila olimpijsko vozovnico.