11.10.2024 21:13:06

Košarkarji Podčetrtka nadaljujejo z dobrimi predstavami

Košarkarji Term Olimie Podčetrtka so v 3. krogu lige OTP banka v Ljubljani premagali Ilirijo z 79:75 (21:21, 46:32, 60:51).

Ilirija - Terme Olimia Podčetrtek 75:79 (21:21, 32:46, 51:60)

Dvorana Tivoli, gledalcev 80, sodniki: Grbić (Ljubljana), Palčič (Postojna), Mušić (Rogatec).
Ilirija: Padjen 1 (1:2), Ferme 14 (1:1), Škorjanc 2, Orel 8 (1:2), Tomažič 16 (5:8), Mikuš 7, Jockuch 12 (2:4), Kureš 15 (2:3).
Terme Olimia Podčetrtek: Thompson 25 (8:9), Stoimenov 16 (1:2), Struger 12, Vukotić 3, Đapa 9 (2:2), Atanacković 10, Švigelj 4 (2:2).
Prosti meti: Ilirija 12:20, Terme Olimpia Podčetrtek 13:15.
Met za 3 točke: Ilirija 7:26 (Ferme 3, Orel, Tomažič, Mikuš, Kureš), Terme Olimpia Podčetrtek 6:22 (Thompson 3, Stoimenov, Vukotić, Đapa).
Osebne napake: Ilirija 19, Terme Olimpia Podčetrtek 23.
Pet osebnih napak: Vukotić (28.), Atanacković (32.).

Ekipa iz Podčetrtka nadaljuje z dobrimi predstavami na začetku sezone. Čeprav je v prvenstvu kar trikrat zapovrstjo gostovala, ima, potem ko je premagala po dveh krogih neporaženo Ilirijo, na svojem računu že dve zmagi. Tega v Podčetrtku gotovo niso pričakovali, saj so imeli izredno težak razpored, v prvem krogu so presenetili Krko, v prejšnjem krogu pa so se solidno upirali Kansai Heliosu.

V Ljubljani so prišli do zmage predvsem po zaslugi druge četrtine. V njej so ušli tekmecem, polčas dobili za 14 točk, sredi tretje četrtine vodili že za 18 točk, nato pa se je njihova prednost začela topiti. Dobrih šest minut pred koncem tekme je njihova prednost znašala le še dve točki (63:65), toda gosti so nekajkrat znali odgovoriti na pritisk in spet prišli do nekoliko zanesljivega vodstva.

Zaustavili so tudi zadnji nalet gostiteljev, ko so se ti 27 sekund pred koncem približali na točko zaostanka. Ob koncu bi lahko domači v zadnjih 20 sekundah s trojko izenačili, a dosegli le točko s prostega meta, nato pa se odločili za prekršek nad napačnim igralcem, z dvema zadetima prostima metoma je njihovo usodo zapečatil Joshua Thompson.

Slednji je bil s 25 točkami najučinkovitejši igralec tekme, zadeval je mete, ko je bilo to najbolj potrebno, zbral pa je tudi devet skokov. Dobro pomoč je imel pri Aleksandru Stoimenovu, ki je dosegel 16 točk. Pri domačih, pri katerih ni igral Američan Vincent Golson, je bil s 16 točkami najboljši Tim Tomažič.

V naslednjem krogu bodo Terme Olimpia Podčetrtek gostili Zlatorog Thermano Laško, Ilirija bo gostovala v Kranju pri Ece Triglavu.