Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 09.10.2023 21:32:44

Lapornik razpoložen proti sosedom

KK Krka / Drago Perko
Košarkarji Terme Olimia Podčetrtka so v 2. krogu lige Nova KBM doma izgubili proti Šentjurju s 67:94.

Terme Olimia Podčetrtek - Šentjur 67:94 (21:21, 36:48, 45:72)
* ŠD Podčetrtek, gledalcev 150, sodniki: Španič (Postojna), Oprčkal (Vojnik) in Gostiša (Log pri Brezovici).
* Terme Olimia Podčetrtek: Pelko 5, Švigelj 9 (2:2), Malone 5 (0:2), Atanacković 17 (3:4), Livadić 6, Škorjanc 4 (0:1), Bizjak 10 (4:5), Stoimenov 7, Struger 4.
* Šentjur: Jurič 20 (3:3), Durnik 6 (0:2), Belko 14, Lapornik 27 (2:2), Sebič 2, Gunzek 3, Čevizović 3, Benić 7, Iyiola 12 (2:3).
* Prosti meti: Terme Olimia Podčetrtek 9:14, Šentjur 7:10.
* Met za 3 točke: Terme Olimia Podčetrtek 6:25 (Bizjak 2, Pelko, Švigelj, Malone, Stoimenov), Šentjur 13:37 (Lapornik 7, Belko 2, Jurič, Gunzek, Čevizović, Benić).
* Osebne napake: Terme Olimia Podčetrtek 16, Šentjur 19.
* Pet osebnih napak: /.

Tako eni kot drugi so izgubili svojo uvodno ligaško tekmo v novi sezoni. Podčetrtčani so v gosteh tesno izgubili proti LTH Castingsu, Šentjurčane pa je nadigrala novomeška Krka. Do prve zmage letos so danes prišli košarkarji Šentjurja in se na prvenstveni lestvici pomaknili na sedmo mesto.

Dvoboj se je začel precej zadržano, gledalci so skoraj tri minute čakali na prvi koš, a se je nato le odprlo domačim košarkarjem, ki so si priigrali zgodnjo prednost (6:0). Domačini so prednost držali skozi večino prve četrtine, gostje pa so jih ujeli tik ob koncu, ko je Luka Lapornik s prostima metoma izid poravnal na 21:21.

Po zadetem metu za tri točke slednjega na začetku druge četrtine so košarkarji Šentjurja prvič povedli, sredi četrtine pa že vodili za +9 (38:29). Lapornik je bil z natančnim metom z razdalje glavni akter današnje zmage, po novi njegovi trojki slabi dve minuti pred glavnim odmorom je prednost gostov prvič presegla dvomestno število (46:34).

Po odmoru se Šentjur ni zaustavljal, gostje so po še eni trojki Lapornika vodili za 23 točk (62:39). Domačini takšnemu tempu niso zmogli slediti, v tretji četrtini so dosegli samo devet točk, gostje pa so prednost le še višali, najvišja je znašala +31 pri 72:41. Ta prednost je bila prevelika, da bi se Podčetrtek še lahko vrnil v tekmo.

Pri Šentjurju je s 27 točkami blestel Lapornik (met za tri točke 7:15), še 20 jih je dodal Marko Jurič. Pri Podčetrtku je bil s 17 točkami najuspešnejši Simo Atanacković, ki je zbral še sedem skokov.

V naslednjem krogu bodo košarkarji Podčetrtka spet igrali na domačem parketu proti Rogaški, Šentjurčani pa bodo še tretjič zapored gostovali, tokrat pri Polzeli.