Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 06.10.2023 20:38:05

Domžalčani so pričakovano ugnali Kranjčane

Luka Vovk
Košarkarji Kansaia Heliosa Domžal so v tekmi 2. kroga lige Nova KBM premagali Triglav s 76:62 (19:22, 37:31, 54:45).

* Športna dvorana, gledalcev 400, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Lapanović (Novo mesto), Gajšek (Podčetrtek).
* Kansai Helios Domžale: Mirtić 14, Nemanič 4, Barič 13, West 6 (2:3), Mahkovic 25 (7:9), Glišić 12 (1:2), Daneu 2.
* Triglav: Dornik 10, Čabrlio 9 (2:2), Šikanić 2, Urbiha 15, Muratović 14 (4:6), Flerin 12 (0:2).
* Prosti meti: Kansai Helios Domžale 10:14 , Triglav 6:10.
* Met za 3 točke: Kansai Helios Domžale 6:22 (Barič 3, Mahkovic 2, Glišić), Triglav 8:26 (Urbiha 5, Flerin 2, Čabrilo).
* Osebne napake: Kansai Helios Domžale 15, Triglav 17.
* Pet osebnih napak: /.

Domžalčani so po začetnem zaostanku v drugi polovici dvoboja brez večjih težav prišli do zmage, druge v sezoni, in se na vrhu lestvice pridružili prav tako še neporaženi Krki.

V začetku so bili boljši gostje, ki so vodili za največ pet točk, prvo četrtino pa dobili za tri. A nadaljevanje je bilo boljše za Domžalčane, ki so nasprotnike ujeli pri 23:22, potem pa si sami do polčasa priigrali nekaj točk naskoka. Največ prav pred odmorom, ko je s trojko za +6 poskrbel Blaž Mahkovic.

Prednost domače zasedbe je nato v tretji četrtini še nekoliko narasla, prvič na tekmi na dvomestno število pri 52:41, Domžalčani pa so imeli pred zadnjim delom devet točk prednosti.

A s trojko Lovra Urbihe so so gostje približali le na 52:55. Vendar so domači odgovorili z delnim izidom 8:0, vodstvo spet povišali na več kot deset točk in potem tekmo brez težav pripeljali do konca in razlike +14.

Najboljši pri Domžalčanih je bil Mahkovic s 25 točkami, Tibor Mirtič je končal z dvojnim dvojčkom (14 točk, 11 skokov), prav tako pa Miloš Glišić (12 točk, 10 skokov). Pri Triglavu pa sta strelsko najbolj izstopala Urbiha s 15 (pet trojk) in Miha Muratović s 14 točkami.

V naslednjem krogu bodo košarkarji Kansaia Heliosa 16. oktobra gostovali pri Iliriji, Triglav pa bo že 11. oktobra gostil Krko.

Značke: košarka, dp