jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 30.09.2022 22:06:14

Domžalčani začeli z visoko zmago nad Hopsi

Košarkarji Helios Suns so v 1. krogu lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo s 108:65 (22:20, 46:35, 73:44).

* Dvorana Domžale, gledalcev 500, sodniki: Grbić (Ljubljana), Lapanović (Novo mesto), Palčič (Postojna).
* Helios Suns: Luke 11, Ferme 11 (3:3), Zemljič 6, Mirtič 11 (2:5), Buljević 13 (1:2), Oman 15 (1:2), Tunstall 4, Bačvič 11, Mahkovic 23 (1:1), Sirc 3 (1:2).
* Hopsi Polzela: Steblovnik 8, Pešak 4 (2:2), Besedić 17 (4:4), Glavan 3 (1:2), Vranjkovič 10 (4:4), Pelko 23 (5:6).
* Prosti meti: Helios Suns 9:15, Hopsi Polzela 16:18.
* Met za tri točke: Helios Suns 15:37 (Mahkovic 4, Luke 3, Bačvič 3, Zemljič 2, Ferme 2, Mirtič), Hopsi Polzela 7:28 (Pelko 4, Steblovnik 2, Besedić).
* Osebne napake: Helios Suns 19, Hopsi Polzela 19.
* Pet osebnih: Tunstall (33.), Vranjkovič (35.).

Košarkarji Helios Suns so s prepričljivo zmago začeli novo sezono lige Nova KBM. Pred domačimi gledalci so premagali Hopse s 43 točkami razlike.

Tako kot so Domžalčani pred dobrim tednom prejeli lekcijo košarkarjev Cedevite Olimpije v tekmi slovenskega superpokala (112:85), so tokrat Polzeljani spoznali moč druge najboljše ekipe minule sezone.

Helios Suns so po izenačeni uvodni četrtini vprašanje zmagovalca rešili v drugi polovici druge četrtine ter prvih minutah tretje. V 17. minuti je bil rezultat 37:33, v 26. pa 65:39.

Pri gostiteljih, ki so tretji del igre dobili s 27:9, je imelo kar sedem igralcev dvomestno število točk. Največ jih je zbral Blaž Mahkovic (23 točk, met 9:13). Luke Austin Wade je ob 11 točkah zbral še 11 podaj, Tibor Mirtič je 11 točkam dodal deset skokov in tri blokade, Urban Oman pa se je izkazal s 15 točkami in šestimi ukradenimi žogami.

Prvi krog se bo nadaljeval v soboto s tekmami Krka - Rogaška, LTH Castings - Ilirija in Šentjur - Zlatorog ter končal v ponedeljek z obračunom Gorenjska gradbena družba Šenčur - Terme Olimia Podčetrtek.

Helios Suns bodo v drugem krogu (7. 10.) gostili Terme Olimia, Hopsi pa se bodo 8. oktobra doma srečali z Zlatorogom.