Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

ue
ue
0 30.04.2022 21:56:25

NAPET OBRAČUN za prvo mesto! Slavje rumeno-modrih, gostitelji so se DRŽALI ZA GLAVE! (video)

Košarkarji Ggd Šenčurja so v zadnjem, 10. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns s 75:73.

Helios Suns - Ggd Šenčur 73:75
(15:17, 35:30, 55:51)
* Dvorana Domžale, gledalcev 250, sodniki: Pipan (Ljubljana), Krajnc (Maribor), Rener (Koper).
* Helios Suns: Ferme 7 (2:3), Pašajlić 7 (2:2), Mirtič 8, Ervin 7, Mahkovic 17 (6:8), Prepelič 12 (2:2), Šantelj 15 (5:6).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 15, Rojc 8 (2:2), Murić 15 (3:4), R. Rizvić 21 (7:7), Malovčič 8, Tešić 2, Ahmedović 6.
* Prosti meti: Helios Suns 17:21, Ggd Šenčur 12:13.
* Met za tri točke: Helios Suns 6:19 (Šantelj 2, Ferme, Pašajlić, Ervin, Mahkovic), Ggd Šenčur 5:27 (Murić 2, R. Rizvić 2, Ožegovič).
* Osebne napake: Helios Suns 13, Ggd Šenčur 23.
* Pet osebnih: /.

Derbi zadnjega kroga lige Nova KBM za prvaka je odločal o prvem mestu, ki so ga kljub porazu osvojili košarkarji Helios Suns. Slednji je prvi medsebojni dvoboj v ligi za prvaka v Šenčurju dobil z 69:67, tokrat pa izgubil s 75:73. Po pravilih Košarkarske zveze Slovenije (KZS) in Mednarodne košarkarske zveze (Fiba) v tem primeru o vrstnem redu ne odločajo koši v gosteh, temveč skupna razlika v koših med vsemi sodelujočimi ekipami v drugem delu. Helios Suns ima v tem primeru + 90, Šenčur Ggd pa + 38.

Helios Suns bo tako v četrtfinalu na dve zmagi igral s Šentjurjem, Ggd Šenčur pa z Rogaško. Prvi tekmi sta na sporedu 4. maja, drugi 7. maja, morebitni tretji pa 10. maja.

Tokratni obračun je imel napet zaključek. Dobre tri minute pred koncem tekme so imeli Domžalčani prednost 71:65. Sledila je trojka Dina Murića in dva koša Gabra Ožegovića za vodstvo gostov, Leon Šantelj pa je domače pol minute pred koncem s črte prostih metov vrnil v vodstvo.

V zadnjem napadu Šenčurja je Murić zadel met za tri točke, tragičar dvoboja pa je bil Bine Prepelič, ki je dve sekundi pred iztekom časa dobil žogo pod obroč, a je povsem sam zgrešil zicer za podaljšek.

Napet zaključek si v posnetku lahko ogledate od 1:46:00 dalje.