Skrito v raju: Igralec na odru gol kot glista

Končnica po končnici! Zmaji v ligi ABA igrali z Igokeo, a BREZ JAKE BLAŽIČA! Zakaj je kapetan manjkal in kako se je razpletlo?

Cedevita Olimpija je v ligi ABA v Tivoliju gostila Igokeo.

Cedevita Olimpija - Igokea 93:79
(29:26, 54:47, 73:65)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 1500, sodniki: Belošević, Obrknežević (oba Srbija), Peić (Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Pullen 21 (1:4), Ferrell 17 (3:4), Ejim 9, Murić 11, Auguste 13 (3:4), Omić 4, Dragić 18 (2:2).
* Igokea: Robinson 13, Tanasković 5, Radanov 9 (3:4), Jošilo 12, Ilić 19 (2:3), Stephens 13 (0:2), Waller 4 (2:3), Đorđević 4.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 9:14, Igokea 7:12.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 14:28 (Pullen 4, Ferrell 4, Murić 3, Dragić 2, Ejim), Igokea 12:25 (Josšilo 4, Robinson 3, Ilić 3, Stephens, Tanasković).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 18, Igokea 19.

* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili prvo tekmo v seriji na dve zmagi proti Igokei v končnici lige Aba. V dvorani Tivoli so zmagali s 93:79. Ljubljančani si lahko mesto v polfinalu lige Aba zagotovijo že v sredo, 4. maja, ko je v Laktaših pri Banjaluki na sporedu druga tekma. Morebitna tretja je predvidena za naslednjo nedeljo, 8. maja.

Zmagovalec para Cedevita Olimpija - Igokea bo v polfinalu prav tako na dve zmagi igral s Crveno zvezdo. Partizan na drugi strani pričakuje boljšega iz dvoboja Budućnost - FMP.

Cedevita Olimpija je zaradi slabega počutja nastopila brez kapetana Jake Blažiča, trener Jurica Golemac pa na parket ni poslal Dana Duščaka, Luko Ščuko, Alena Hodžića in Mirka Mulalića. Zmaji so po treh dokaj izenačenih četrtinah v zadnjih desetih minutah uveljavili kakovost in z ekipno predstavo razorožili Igokeo. Pet od osmih igralcev, ki so stopili na parket, je doseglo dvomestno število točk.

Jacob Pullen je bil prvi strelec tekme z 21 točkami - trojke 4:9, 6 podaj -, Zoran Dragić je zbral 18 točk, Yogi Ferrell jih je dodal 17 (trojke 4:7), Zach Auguste 13, Edo Murić pa 11. Izkazala sta se tudi Melvin Ejim z 11 skoki (9 točk) in Alen Omić, ki je ujel deset odbitih žog.