kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 11.03.2021 21:43:36

Olimpijini mladeniči dobili lekcijo v Domžalah

Košarkarji Heliosa so v tekmi 3. kroga drugega dela lige Nova KBM za prvaka premagali Cedevito Olimpijo s 100:50 (21:10, 44.22, 75:37).

* Športna dvorana Domžale, brez gledalcev, sodniki: Grbić (Ljubljana), Savić (Ljubljana), Palčič (Postojna).
* Helios: Oman 24, Sekulović 7 (3:3), Lorbek 5, Mahkovic 13 (5:5), Vujasinović 3, Ferme 15, Mirtič 9 (1:2), Orel 3, Bratec 9, Hirschmann 8, Keely 4 (2:4).
* Cedevita Olimpija: Radovič 7 (3:4), Jovanovič 6 (1:2), Jurkovič 4, Ščuka 22 (3:4), Daneu 4 (2:2), Todorovič 7 (4:4), Đurkić (0:2).
* Prosti meti: Helios 11:14, Cedevita Olimpija 13:18.
* Met za tri točke: Helios 19:40 (Oman 6, Ferme 5, Mahkovic 2, Hirschmann 2, Lorbek, Vujasinović, Orel, Bratec), Cedevita Olimpija 5:21 (Ščuka 3, Jovanovič, Todorović).
* Osebne napake: Helios 16, Cedevita Olimpija 20.
* Pet osebnih: Daneu (32.), Jovanovič (34.).

Cedevita Olimpija je tudi tokrat v drugem delu domačega tekmovanja v boj poslala svojo pomlajeno zasedbo. Mlada ljubljanska ekipa pa tokrat ni bila kos razigranim domačim in hitro je bilo jasno, da bo ob koncu tekme vprašanje le, kakšna bo razlika.

Gostje so bili kolikor toliko blizu le na začetku, potem pa so že prvo četrtino izgubili za 11 točk. V podobnem slogu se je dvoboj nadaljeval, domači so dobro zadevali, tudi trojke, in niso popuščali, Ljubljančani pa so imeli le redko priložnost, da se izkažejo.

Ob koncu tretje četrtine so tako Domžalčani vodili že za 38 točk, najvišja razlika na tekmi pa je bila prav na koncu. Takrat so domači lovili in tudi ujeli stotico, s trojko jo je v zadnjem napadu dosegel Adrian Hirschmann, izid 100:50 pa je bil nato tudi končni na tej zelo neizenačeni tekmi.

Pri domačih sta bila strelsko najbolj razpoložena Urban Oman s 24 točkami (šest trojk) in Tadej Ferme s 15, vse je dosegel s trojkami, pri gostih pa je izstopal le Luka Ščuka z 22 točkami; v postavi Olimpije tokrat zaradi zdravstvenih težav ni bilo Dana Duščaka, ki se je izkazal v uvodnih nastopih.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali 16. marca, ko jih v 4. krogu čaka domači obračun s Podčetrtkom, medtem ko bodo Domžalčani dan pozneje igrali tekmo 2. kroga v gosteh proti Krki.

Značke: košarka, dp