DRAMA V DOMŽALAH! Neverjetne zadnje sekunde tekme!

m24.si
Zadnja tekma 12. kroga slovenske lige je prinesla infarktni zaključek.

Helios Suns - Rogaška 68:67
(23:19, 33:39, 51:50)
* Domžale - Športna dvorana, brez gledalcev, sodniki: Krejić (Kranj), Javor (Ljubljana), Rener (Koper).
* Helios Suns: Bratec 6 (4:4), Oman 6, Sekulović 16 (0:2), Mahkovic 18 (4:5), Vujasinović 12 (2:2), Morina 2, Joseph 5 (3:4), Prepelič 3.
* Rogaška: Vujačić 2, Nichols 17 (8:8), Bernard 20 (4:4), Gabrovšek 16 (2:2), Pelko 4 (0:2), Zupan 4 (1:2), Šantelj 4.
* Prosti meti: Helios 13:17, Rogaška 15:18.
* Met za tri točke: Helios 9:26 (Mahkovic 4, Oman 2, Vujasinović 2, Prepelič), Rogaška 6:20 (Bernard 2, Gabrovšek 2, Nichols, Zupan).
* Osebne napake: Helios 18, Rogaška 21.
* Pet osebnih: Bratec (38.).

Domžalski košarkarji so v zadnjih sekundah dobili zelo izenačen obračun z Rogaško. Prišli so do sedme zmage in vsaj začasno tretjega mesta na lestvici. Imajo 17 točk, toliko kot današnji tekmec, ki pa ima eno odigrano tekmo več. Za Rogaško je bil to peti poraz v sezoni.

Prvi polčas je bil bolj ali manj izenačen, domači so v prvi četrtini povedli za šest točk, podobno pa je gostom uspelo v drugi četrtini. Tudi v tretjem delu igre sta si bili ekipi blizu, v zadnjih deset minut sta tako šli praktično poravnani.

Tako je bilo vse do konca, 15 sekund pred koncem je Mihailo Sekulović domače približal na točko zaostanka, Malcolm Bernard je nato zadel oba prosta meta za Rogaško in vodstvo 67:64. Natančen s črte prostih metov je bil tudi Daniel Vujasinović na drugi strani, do konca je ostalo še osem sekund.

Jure Pelko je nato šest sekund pred zadnjo sireno zgrešil oba prosta meta za goste, sekundo pred koncem pa je pri Heliosu Blaž Mahkovic prišel do prostih metov in zadel oba za zmago domžalske ekipe.

Pri domačih je Mahkovic dosegel 18 točk, Sekulović pa je 16 točkam dodal še deset skokov. Pri gostih je Bernard zbral 20 točk.

Domžalčane čez tri dni čaka zaostala tekma 8. kroga v gosteh pri Triglavu, Rogaško pa čez štiri dni zaostali obračun 10. kroga pri Šentjurju.

Zlatorog Laško - Šentjur 80:86

(17:25, 32:44, 60:66)
* Laško - Dvorana Tri lilije, brez gledalcev, sodniki: Grbić (Ljubljana), Mauer (Postojna), Palčič (Postojna).
* Zlatorog: Strel 14 (1:3), Benson 19 (2:6), Jereb 5, Stipaničev 10, Routt 15 (3:4), Požin 9 (3:4), Grušovnik 5 (3:4), Ličen 3 (1:2).
* Šentjur: Špan 22 (2:4), Đapa 17 (3:4), Samac 7, Ledl 25 (3:4), Držić 7 (4:4), Mitrović 2 (0:2), Ahmedović 6.
* Prosti meti: Zlatorog 13:23, Šentjur 12:20.
* Met za tri točke: Zlatorog 5:18 (Stipaničev 2, Jereb, Benson, Strel), Šentjur 8:18 (Ledl 4, Đapa 2, Samac, Držić.
* Osebne napake: Zlatorog 24, Šentjur 27.

* Pet osebnih: Ahmedović (33.), Routt (37.), Tabak (40.).

Šentjur je v Laškem prišel do svoje šeste zmage na enajsti tekmi sezone in je vsaj začasno v zgornjem delu lestvice. Laščani, ki so večino tekme lovili tekmeca, pa so kljub večjemu številu skokov (42-31) doživeli osmi poraz na deseti tekmi.

Domači košarkarji so tekmo bolje začeli, a so gosti iz Šentjurja po zaostanku z 9:11 naredili delni izid 14:2 in pobegnili za 12 točk. Takšna je bila razlika tudi ob polčasu, čeprav so se sredi druge četrtine Laščani približali na štiri točke.

Šentjurčani so imeli tudi v večini tretje četrtine dvomestno prednost, da pa se Zlatorog ne namerava predčasno vdati, pa je dokazal, v zadnjih trenutkih tega dela igre, ko je razliko spravil le na tri točke. V zadnjih deset minut je Šentjur nesel šest točk naskoka.

Tudi v teh so se domači približali na tri točke, a so igralci Šentjurja v pravih trenutkih dosegali koše in ohranjali vodstvo. Petdeset sekund pred koncem so se domači po košu in prostem metu Caseyja Bensona približali na zgolj dve točki, a je Dalibor Đapa takoj spet zadel za 80:76, 28 sekund pred koncem pa je dodal še dva prosta meta za 82:76. Ko je Jernej Ledl 19 sekund pred zadnjo sireno zadel za 84:76, je bila tekma bolj ali manj odločena.

Pri domačih je bil z 19 točkami najboljši Benson, Logan Routt pa je 15 točkam dodal 14 skokov. Pri gostih je Ledl zbral 25 točk, Jure Špan pa 22.

Zlatorog bo čez štiri dni igral še zaostalo tekmo 10. kroga proti Hopsom, enaka naloga pa čaka tudi Šentjur, ki bo gostil Rogaško.

Ggd Šenčur - Hopsi Polzela 97:65
(27:12, 45:26, 68:42)
* Šenčur - Športna dvorana, brez gledalcev, sodniki: Španič (Postojna), Savić (Ljubljana), Oprčkal (Vojnik).
* Ggd Šenčur: H. Rizvić 16 (0:1), Novak 8, Murić 19 (1:4), R. Rizvić 18 (5:6), Martinčič 7, Ivković 3, Bubnić 4, Rojc 2, Kralj 11 (4:4), Strmčnik 9.
* Hopsi: Jurček 7, Mikulič 13 (6:6), Goltnik 8, Carver 11 (1:2), Kosič 12 (2:2), Pešak 8 (3:5), Habot 2, Kureš 4.
* Prosti meti: Ggd Šenčur 10:15, Hopsi 12:15.
* Met za tri točke: Ggd Šenčur 5:20 (Strmčnik, Kralj, Ivković, Martinčič, R. Rizvić), Hopsi 5:23 (Goltnik 2, Jurček, Mikulić, Pešak).
* Osebne napake: Ggd Šenčur 17, Hopsi 13.
* Pet osebnih: Jurček (36.).

Šenčur je gladko dobil obračun s Hopsi, zmaga pa ga je vsaj začasno potisnila na prvo mesto na lestvici. Polzeljani, ki niso imeli pravih možnosti, saj so zaostajali praktično celo tekmo, so doživeli osmi poraz.

Domači igralci so večino posla opravili že v prvih dveh četrtinah. V prvi so prišli do 15 točk prednosti, v drugi pa že do 19. V drugem polčasu so le še večali naskok, največji je bil malce pred koncem tekme, ko so gostitelji vodili za 35 točk.

Najboljši strelec domačih je bil Dino Murić z 19 točkami, temu pa je dodal še devet skokov. Jan Novak je zbral 11 asistenc. Pri gostih sta prednjačila Josip Mikulić s po 13 točkami in skoki ter Aaron Carver z 11 točkami in 12 skoki.

Šenčur bo naslednjo tekmo igral šele 30. decembra, ko bo v 13. krogu gostoval pri Rogaški. Hopse pa nova preizkušnja čaka čez štiri dni, v zaostali tekmo 10. kroga bodo gostovali v Laškem.