Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

0 28.10.2020 20:36:25

Premočni Dolenjci, ki so se poigravali s tekmeci

Košarkarji Krke so stresli jezo na tekmece iz Rogaške.

Krka - Rogaška 94:71 (20:16, 44:35, 74:52)

Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj, sodniki: Grbić (Ljubljana), Špendl (Maribor), Mohorič (Velenje).
Krka: Medved 2, Stergar 1 (1:2), Camphor 9 (1:2), Stipčević 14 (2:3), Vrabac 20 (2:2), Barič 7 (2:2), Kosi 2, Škifić 3 (1:2), Škedelj 17, Rebec 6, Vučetić 13 (1:3).
Rogaška: Močnik 2, Božak 7, Vujačić 7 (4:4), Sivka 2, Pelko 14 (5:7), Nichols 13 (5:5), Bernard 5 (1:1), Zupan 4, Gabrovšek 12 (8:9), Blackshear 5 (1:2).
Prosti meti: Krka 10:16, Rogaška 24:28.
Met za tri točke: Krka 14:23 (Škedelj 3, Camphor 2, Rebec 2, Vučetić 2, Stipčević 2, Vrabac 2, Barič), Rogaška 3:22 (Vujačić, Božak, Pelko).
Osebne napake: Krka 28, Rogaška 19.
Pet osebnih: Blackshear (32.).

Krka je odigrala svojo tretjo tekmo v domačem prvenstvu in ostaja edina neporažena ekipa v 1. SKL. V domači dvorani je premagala Rogaško s 94:71. Slatinčani so izgubili drugič zapored in so pri izkupičku 3-2.

Glede na uvodnih petnajst minut dvoboja, ko sta se moštvi izmenjavali v vodstvu, ni bilo pričakovati tako gladke zmage Novomeščanov. A ti so prvi del končali z delnim izidom 18:5, v prvih štirih minutah nadaljevanja pa so prednost povišali na 57:37.

Domači strateg Vladimir Anzulović je ob napornem ritmu tekem - Krka bo v dvanajstih dneh odigrala šest tekem - priložnost ponudil vsem igralcem, najbolje pa sta jo izkoristila Adin Vrabac, ki je bil z 20 točkami prvi strelec tekme, in Miha Škedelj, ki je zbral 17 točk (met iz igre 7:12, trojke 3:3) in osem skokov.

Krka je imela odličen izkupiček meta za tri točke, saj je iz 23 poskusov zadela 14-krat. Med strelce trojk se je vpisalo sedem igralcev. Zbrala je tudi 28 podaj. Na drugi strani je Rogaška zadela tri trojke in imela devet podaj.

Krka bo naslednjo tekmo igrala 31. oktobra na Polzeli, Rogaško pa 4. novembra doma čaka Koper Primorska.

Značke: krka, rogaška