Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

peter prevc Ekipa24.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 15.02.2020 20:39:20

NORIŠNICA NA KODELJEVEM! Edo Murić s sireno prevaral zakone fizike in prinesel Olimpiji finale (VIDEO)

Finalista košarkarskega pokala Spar sta Koper Primorska in Cedevita Olimpija. Koprčani so v polfinalu zaključnega turnirja na Kodeljevem premagali Helios Suns z 80:72, Ljubljančani pa so po podaljšku in trojki Eda Murića v zadnji sekundi ugnali Krko s 93:92.

Koper Primorska je tretjič zapored v finalu pokala Spar in bo naskakovala svojo tretjo tovrstno lovoriko v nizu, Ljubljančani pa so zadnji pokalni naslov in dvajsetega v zgodovini kluba osvojili 2017.

Finale v nedeljo se bo začel ob 18.45, televizijski prenos pa bo na Šport TV.

cedevita olimpija krka

Cedevita Olimpija - Krka 93:92
(19:20, 40:41, 60:70, 83:83)
* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 800, sodniki: Majkič (Hrastnik), Nedović (Kranj), Špendl (Maribor).
* Cedevita Olimpija: Krušlin 12, Hopkins 9 (3:4), Murić 29 (9:9), Mulalić 2, Miller-McIntyre 15 (3:4), Blažič 14 (4:5), Zagorac 3, Marinković 9 (1:2).
* Krka: Cosey 7 (2:2), Pašalić 7 (2:2), Đapa 8, Balažič 23 (4:5), Stergar 2 (2:2), Jošilo 13 (3:4), Lapornik 14 (3:4), Ramljak 18 (3:4).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 20:24, Krka 19:23.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 9:34 (Krušlin 4, Murić 2, Blažič 2, Zagorac), Krka 15:35 (Balažič 5, Lapornik 3, Jošilo 2, Đapa 2, Cosey, Ramljak, Pašalić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 24, Krka 25.
* Pet osebnih: Đapa (26.), Hopkins (41.)

Zmagoviti koš prvega strelca tekme in junaka Cedevite Olimpije Eda Murića bo še dolgo odmeval in preko spleta zaokrožil med ljubitelji košarke po svetu. Ljubljančani so imeli za zadnji napad v podaljšku 0,6 sekunde časa. Žogo so izvajali s strani, v roke jo je dobil Murić in preko dveh igralcev Krke iz sila nenavadnega položaja, skoka v stran ter z eno roko, vrgel proti obroču. Na presenečenje vseh je končala v košu in Cedeviti Olimpiji prinesla uvrstitev v finale.

koper primorska helios suns

Koper Primorska - Helios Suns 80:72
(24:14, 43:29, 65:46)
* Dvorana Bonifika, gledalcev 600, sodniki: Petek (Maribor), Grbić, Pipan (oba Ljubljana).
* Koper Primorska: Gibbs 9, Barič 11 (1:2), Kosi 4 (0:1), Lazić 23 (2:2), Hodžić 9, Dimec 9 (7:8), Nemanič 3, Luković 12 (3:3).
* Helios Suns: Konjević 9 (1:1), Radovčić 9 (3:4), Prepelič 10 (1:1), Pelko 6 (1:2), Bratec 6 (3:4), Oman 6, Šantelj 8 (1:3), Mahkovic 15 (3:4), Hirschmann 1 (1:2), Florveus 2.
* Prosti meti: Koper Primorska 13:16, Helios Suns 14:21.
* Met za tri točke: Koper Primorska 7:18 (Lazić 3, Gibbs, Nemanič, Luković, Hodžić), Helios Suns 8:33 (Konjević 2, Oman 2, Šantelj, Bratec, Pelko, Prepelič).
* Osebne napake: Koper Primorska 26, Helios Suns 21.
* Pet osebnih: Kosi (33.), Dimec (36.).

Za Primorsko je to tretja zaporedna uvrstitev v finale pokalnega tekmovanja, ob tem, da je lovoriko dvignila tako 2018 kot 2019, hkrati pa priložnost za drugi naslov v tej sezoni in šestega v nizu. Septembra so v Podčetrtku postali zmagovalci superpokala, v lanski sezoni pa so osvojili vsa štiri možna tekmovanja - superpokal, pokal, državno prvenstvo in ligo Aba 2.

Koprčani so vodili praktično celo tekmo, nasprotnika pa so nadigrali skoraj v vseh elementih igre. Že po prvi četrtini so imeli dvomestno prednost, jo nato v prvem polčasu nadgradili na 17 točk (40:23), dokončno pa je bil zmagovalec odločen po treh četrtinah, ko je semafor kazal rezultat 65:46.