Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 29.01.2020 20:25:35

Šentjur ponižal Krko in pripravil šov za navijače

Košarkarji Šentjurja so v 17. krogu 1. SKL premagali Krko s 96:61 (26:15, 51:36, 73:50).

Šentjur - Krka 96:61 (26:15, 51:36, 73:50)

* Dvorana Hruševec, gledalcev 200, sodniki: Špendl (Maribor), Javor (Ljubljana), Savić (Ljubljana).
* Šentjur: Špan 6 (0:1), Pešić 19 (1:3), Haynes 10 (6:6), Rebec 14 (1:1), Čebašek 22 (2:2), Strmčnik 8, Držić 3 (1:3), Ledl 4, Ahmedović 10.
* Krka: Škedelj 10 (3:5), Stipaničev 5, Đapa 7, Stergar 12 (3:4), Jančar Jarc 15 (2:2), Medved 3 (1:1), Fifolt 9 (3:4).
* Prosti meti: Šentjur 11:16, Krka 12:16.
* Met za tri točke: Šentjur 9:25 (Čebašek 4, Rebec 3, Strmčnik 2), Krka 5:20 (Škedelj, Stipaničev, Đapa, Jančar Jarc, Stergar).
* Osebne napake: Šentjur 19, Krka 20.
* Pet osebnih: Stipaničev (39.).

Šentjur je brez večjih težav premagal oslabljeno Krko, pri kateri tokrat v postavi ni bilo nekaterih nosilcev igre. Gostje so bili tako približno enakovredni do polovice tekme, pozneje pa so domači prevladovali in do konca razliko povečali na več kot 30 točk.

Krka, ki je danes sporočila, da v ekipi zaradi odhoda v Grčijo ne bo več Američana Marvina Jonesa, je v Šentjurju igrala tudi brez svojih glavnih adutov. Pred pomembno tekmo v ligi Aba s Cibono v soboto so počivali so Jure Balažič, Ivan Ramljak, Marko Jošilo in Luka Lapornik.

Domači so hitro prevzeli pobudo in prvi del dobili za 11 točk, prednost pa je do polčasa narasla na 51:36.

V drugem polčasu je Šentjur strelsko ostal na približno isti ravni kot v prvih dveh in se močno približal stotici, medtem ko so gostje v drugi polovici tekme zbrali le še 25 točk, tako da se je razlika hitro povečevala.

Jakob Čebašek z 22 in Miloš Pešič z 19 točkami sta vodila domačo zasedbo, pri Krki pa je Martin Jančar Jarc kot najbolj razpoložen pri gostih dosegel 15 točk.

V naslednjem krogu bo Krka 3. februarja gostila Rogaško, Šentjur pa bo prost.

Značke: košarka, dp