Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 23.03.2019 21:34:10

MAČEK JE NAREDIL SVOJE! Krka najprej slavila, zdaj pa POŠTENO IZGUBILA

Krka/Drago Perko/kosarka.si
Košarkarji Rogaške so v tekmi 4. kroga lige Nova KBM za prvaka premagali Krko z 90:80 (17:17, 43:36, 65:56).

Rogaška - Krka 90:80 (17:17, 43:36, 65:56)
* Dvorana ŠD Rogaška Slatina, gledalcev 450, sodniki: Petek (Maribor), Špendl (Maribor), Gajšek (Podčetrtek).
* Rogaška: Vašl 11, Pajić 15 (7:8), Bilić 8 (2:2), Davis 10 (4:4), Knežević 8 (6:6), Šantelj 8 (4:4), Durnik 2 (2:2), Kosič 6, Sarajlija 16 (2:2), Mijović 6 (2:2).
* Krka: Lapornik 10 (1:2), Bratož 9, Stipaničev 6, Fifolt 9 (3:4), Škedelj 2, Balažič 2, Marinelli 12 (0:1), Jošilo 15 (0:2), Đapa 15.
* Prosti meti: Rogaška 29:30, Krka 5:10.
* Met za tri točke: Rogaška 11:29 (Sarajlija 4, Vašl 3, Pajić 2, Kosić 2), Krka 13:25 (Jošilo 3, Lapornik 3, Vašl 3, Marinelli 2, Đapa 2).
* Osebne napake: Rogaška 21, Krka 29.
* Pet osebnih: Vašl (35.), Bilić (36.).

Rogaška je dosegla pomembno zmago, potem ko je z dobro igro v večjem delu tekme nadzorovala potek dvoboja in ga zanesljivo pripeljala do konca. Na lestvici sta ekipi zdaj skupaj s po dvema zmagama in porazoma.

Ekipi sta v prvem delu tekmovanja v medsebojnih dvobojih dosegli po eno zmago in en poraz.

Začetek je bil danes še izenačen, pozneje pa so domači prišli do manjše prednosti in so drugo četrtino dobili za sedem točk. Prednost so obdržali tudi še v tretji, ko je narasla na 65:56.

A Krka se ni predala, gostje so se hitro približali in v zadnji četrtini pet minut pred koncem za trenutek po trojki Marka Jošila celo povedli (69:71). Rogaška je dogovorila s trojko Mirze Sarajlije, v končnici pa odigrala bolj zbrano kot Krka.

Prednost 82:75 poldrugo minuto pred koncem je zadoščala, Krka se je še približala na štiri točke, preobrata pa ni zmogla in Rogaška je na koncu slavila za deset točk. Domači so tudi zelo učinkovito izvajali proste mete, od 30 poskusov so zgrešili le enega.

Sarajlija je bil s 16 točkami najboljši strelec tekme, 15 jih je dodal še Marko Pajić, pri gostih pa sta jih po 15 dosegla tudi Jošilo in Dalibor Đapa.

V naslednjem krogu bo Krka 28. marca gostila Sixt Primorsko, Rogaška pa bo 31. marca gostovala pri Petrolu Olimpiji.

Značke: košarka, dp