To je Goran Dragić naredil za slovenske otroke

Uau! To je ta nora Dončićeva trojka, ki je ...

3 23.03.2019 21:33:42

Raje SLECITE DRES! Zakaj SPLOH IGRATE?! Iz SRAMOTE v SRAMOTO! Nova EPSKA POLOMIJA Olimpije

Košarkarji Hopsov Polzele so v tekmi 4. kroga lige NKBM za prvaka premagali Petrol Olimpijo s 65:59 (21:9, 31:31, 44:46)

Hopsi Polzela - Petrol Olimpija 65:59 (21:9, 31:31, 44:46)
* Dvorana ŠD Polezla, gledalcev 600, sodniki: Krejić (Kranj), Mlakar (Škofja Loka), Mauer (Postojna).
* Hopsi Polzela: Atanacković 11, Rotar 4, Burgett 2, Vasilić 13 (1:2), Čebular 13 (3:5), Borse 2 (2:2), Jack 18 (4:4), Dragan 2 (0:2).
* Petrol Olimpija: Lorbek 7, Špan 13 (2:3), Bubnić 4, Lazić 2, Begić 4 (2:2), Tomić 6, Lapornik 6, Simonović 4 (2:2), Jones 13 (3:4).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 10:15, Petrol Olimpija 9:11.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 3:14 (Čebular 2, Atanacković), Petrol Olimpija 4:21 (Lapornik 2, Lorbek, Špan).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 20, Petrol Olimpija 21.
* Pet osebnih: / .

Hopsi so s Petrolom Olimpijo v prvem delu izgubili obe medsebojni tekmi, danes pa so tekmecem zadali prvi poraz v tem delu tekmovanja. Ljubljanski košarkarji lovili nasprotnike po slabem začetku, jih tudi že ujeli, na koncu pa bili spet zelo neučinkoviti in doživeli poraz.

Domači so v prvi četrtini naredili razliko in jo ob skromnem strelskem učinku tekmecev dobili z 21:9. A gostje so se v drugi hitro pobrali in tekmecem vrnili z enako mero. Drugi del so namreč domači končali le z desetimi točkami, tako da je bil izid po polovici 31:31.

Ljubljančani so v tretjem vodili, toda prednost je bila minimalna in odločitev je padla šele ob koncu. Čeprav je v 35. minuti pri izidu 47:55 kazalo, da so gostje uspešno prebrodili krizo z začetka, so doživeli še eno.

Domači so namreč z delnim izidom 10:2 pripeljali tekmo v napeto končnico poldrugo minuto pred koncem, junak je bil s košem in dodatnim prostim metom Donovon Jack, Sandi Čebular je imel mirno roko pri prostih metih, Milojko Vasilič pa je ob koncu le še potrdil zmago proti tekmecu, ki je zadnjo točko dosegel skoraj tri minute pred koncem dvoboja.

Jack je tekmo končal pri 18 točkah, po 13 sta jih oddala Čebular in Vasilić, prav tako po 13 pa sta jih za poražence zbrala Jan Špan in Jones.

Petrol Olimpija bo v naslednjem krogu 31. marca gostila Rogaško, dan prej bodo Hopsi gostovali pri Helios Suns.

Značke: košarka, dp