Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 01.03.2019 22:40:49

Šenčur v gosteh ugnal Laščane

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v 1. krogu lige Nova KBM za obstanek v gosteh premagali Zlatorog Laško z 81:71 (21:21, 38:38, 63:55).

V prvi polovici dvoboja se je na parketu dvorane Tri lilije odvijal izenačen boj. Domača ekipa si je v drugi četrtini dvakrat priigrala sedem točk naskoka (28:21 in 32:25), a jo je gostujoča tik pred odhodom na veliki odmor ne le ujela, temveč po košu Rama Rizvića prehitela in povedla s 36:34.

V drugi polovici tekme so izbranci gostujočega trenerja Rada Mijanovića prevzeli vajeti igre v svoje roke in si na koncu tretje četrtine priigrali osem točk naskoka (63:55), lepo zalogo v točkah pa ubranili do konca tekme. Gostitelji so skušali tekmo postaviti na glavo in se 45 sekund pred koncem približali na štiri točke (71:75), a Gorenjci so v prelomnih trenutkih dvoboja zaigrali zbrano in odgovorno ter osvojili obe točki v Laškem.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Rizvić s 17 točkami, eno manj je dosegel Smiljan Pavić, v domači pa je Nejc Barič na svoj račun vpisal 26 točk.

Zasedba iz Šenčurja bo v prihodnjem krogu v soboto, 9. marca, gostila Ilirijo, ekipa iz Laškega pa dan kasneje Šentjur.

--------------------------------------------------

Zlatorog Laško - Šenčur Ggd 71:81 (21:21, 38:38, 55:63)

* Dvorana Tri lilije, gledalcev 400, sodniki: Vučković (Maribor), Mlakar (Škofja Loka), Palčič (Postojna).
* Zlatorog: Vodiškar 4 (1:2), Rožanc 3 (1:2), Rojc 10 (4:6), Maker 8, Barič 26 (7:7), Kellner, Grdadolnik 2, Miljković 7 (1:2), Gant 11 (1:3).
* Šenčur Ggd: Novak 5 (2:4), Murić 15 (5:6), Rizvić 17 (9:10), Pavić 16 (2:2), Sejfić 8 (2:2), Popadić 14, Pavković 1 (1:2), Kralj 5.
* Prosti meti: Zlatorog 15:21, Šenčur Ggd 21:26.
* Met za tri točke: Zlatorog 4:15 (Barič 3, Vodiškar), Šenčur Ggd 6:16 (Popadić 4, Novak, Kralj).
* Osebne napake: Zlatorog 25, Šenčur Ggd 23.
* Pet osebnih: Rojc (39.), Novak (40.).

Značke: košarka, dp