jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 25.01.2019 21:19:05

Nova SRAMOTA OLIMPIJE, ali je to že vsakdanje?

Igralci v zeleno-belih dresih še naprej razprodajajo svoj ugled. No, kolikor ga je pač še ostalo. Ne smemo pozabiti, da je v tem dresu igral tudi Luka Dončić, ki bi verjetno danes sam premagal tekmece.

Rogaška - Petrol Olimpija 87:66 (20:18, 46:30, 57:42)

Rogaška - Športna dvorana, gledalcev 1000, sodniki: Petek (Maribor), Javor (Ljubljana), Rener (Koper).
Rogaška: Davis 12, Šantelj 13 (3:5), Bilić 6 (2:3), Pajić 12 (3:3), Sarajlija 2 (2:2), Mijović 3, Knežević 3 (1:2), Durnik 9 (1:2), Vašl 10 (1:1), Kosić 17.
Petrol Olimpija: Andolšek Heine 2, Tratnik 18 (1:2), Bubnić 7 (2:4), Simonović 8, Badžim 15 (1:1), Vujačić 3, Kastrati 4, Rebec 2, Radulović 5 (1:4), Marinč 2.
Prosti meti: Rogaška 13:18, Petrol Olimpija 5:11.
Met za tri točke: Rogaška 10:30 (Kosić 5, Davis 2, Vašl, Pajić, Mijović), Petrol Olimpija 5:22 (Badžim 2, Tratnik, Vujačić, Bubnić).
Osebne napake: Rogaška 20, Petrol Olimpija 17.

Izbranci domačega trenerja Damjana Novakovića so dosegli pomembno zmago za preboj v ligo za prvaka. Ljubljančani, ki v tem obdobju sezone nastopajo na številnih "domačih in mednarodnih frontah", jim niso bili kos, odločilna pa je bila druga četrtina, ki so jo gostitelji dobili s 26:12. Rogaška je dosegla osmo zmago - na svojem "računu" ima tudi sedem porazov - v elitnem domačem ligaškem tekmovanju, Olimpijino razmerje zmag in porazov po petnajstih odigranih tekmah pa znaša 9-6.

Po izenačeni uvodni četrtini so v drugi na parketu zagospodarili Slatničani in v vseh elementih igre zasenčili tekmece iz slovenske prestolnice. Njihova prednost je konstantno naraščala, najvišja pa je v prvem polčasu znašala prav ob odhodu na veliki odmor (46:30). V drugi polovici tekme je bila njihova igra še naprej na visoki ravni, svoje tekmece so imeli vseskozi pod nadzorom ter so se jim vsaj deloma oddolžili za nedaven boleč in tesen poraz v četrtfinalu pokalnega tekmovanja.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Žan Kosič s 17 in Leon Šantelj s 13 točkami, v gostujoči pa je Igor Tratnik dosegel 18, Roko Badžim pa 15 točk.

Zasedba iz Rogaške Slatine bo naslednjo tekmo v ligi Nova KBM igrala v nedeljo, 3. februarja, ko bo gostovala pri Helios Suns, ljubljanska ekipa pa bo dan kasneje gostila Zlatorog Laško.

Značke: košarka, dp